Czwartki lekkoatletyczne 2022 - WYNIKI KOŃCOWE

ZWYCIĘZCY CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH – SEZON 2022 – WYŁONIENI!!!
W ubiegłym tygodniu zakończyła się tegoroczna EDYCJA CZWARTKOW LEKKOATLETYCZNYCH. Rozegranych zostało 7 imprez – cztery wiosną i 3 jesienią. Wzięło w nich udział niemal 300 uczestników z miasta i powiatu ostrowskiego, a także z innych miejscowości w tym liczna grupa z Akademii Talentów w Krotoszynie. Poziom imprezy był bardzo wysoki. Trenerzy mogą być spokojni – kolejne lata mogą być dalszym pasmem sukcesów lekkoatletów na arenach nie tylko krajowych.
Dzieci były podzielone na 5 kategorii wiekowych: kategoria 2009, kat. 2010, kat. 2011-2012, kat. 2013-2014 oraz kat. 2015 i młodsi. Najmłodsza uczestniczka Hania Ceglarek ma zaledwie 3 latka i wystartowała w sześciu Czwartkach zaliczając aż 17 osobostartów. Brawo Hania!!!
W niektórych kategoriach o zwycięstwie decydował ostatni – VII Czwartek. Tak było w kategorii 2009 r. gdzie zwyciężyła Ola Andraszak – 1764 p. przed Gabrysią Golusińską 1751 p. oraz w kategorii 2011-2012 gdzie zwyciężyła Natalia Glińska – 2073 p. przed Justyną Szlachtą – 2041 p.
W zawodach czołowe miejsca zajmowali uczestnicy LDK (Lekkoatletyka Dla Każdego), bardzo często już członkowie KS STAL LA. Pojawiło się jednak sporo nowych, nieznanych dotąd talentów.
Rywalizacja zakończyła się w ubiegłym tygodniu, ale dekoracja LAUREATOW, czyli pierwszych „szóstek” miała miejsce w piątek 30 września podczas Festiwalu Biegów i Skoków. Najlepsi otrzymali okazale puchary, medale i upominki rzeczowe oraz słodycze. Najważniejsza była jednak dekoracja – dla niektórych dzieci pierwsza w życiu z udziałem licznego grona widzów w tym osób najbliższych. Dekoracja, która być może zapamiętają do końca życia.
DZIĘKUJEMY URZĘDOWI MIASTA z PANIĄ PREZYDENT BEATĄ KLIMEK i WIELKOPOLSKIEMU STOWARZYSZENIU LZS za współfinansowanie tej imprezy. Myślę że… warto było…
Close Menu