Halowy sezon rozpoczęty – KS STAL LA w Toruniu – REKORD OSTROWA OLIWII KLAR na 200 m

Halowy sezon rozpoczęty – KS STAL LA w Toruniu – REKORD OSTROWA OLIWII KLAR na 200 m

Inauguracja sezonu halowego za nami ‼️
📣 Rekord Ostrowa Oliwi Klar na 200m ‼️
💛💙 Wiele świetnych rezultatów i cała masa życiówek! 💛💙
Podsumowanie startu w Toruniu zawodników KS STAL LA w kategoriach U18 i starszych:
To był bardzo udany występ naszych reprezentantów na inaugurację sezonu halowego.
‼️ ✅ OLIWIA KLAR pobiła swój własny halowy rekord Ostrowa w biegu na 200m – 25.40. Ta sama zawodniczka uzyskała również życiówkę w biegu na 60m 7.76s. Oba rezultaty to trzecie wyniki w Polsce w kategorii U18.
‼️ ✅ OLGA SZLACHTA zadebiutowała po raz pierwszy w trójskoku i uzyskała ze skróconego rozbiegu 11.75m – w tej chwili to najlepszy wynik w Polsce w tej kategorii wiekowej
‼️ ✅ DAWID GRZĄKA zajął drugie miejsce w biegu na 60m uzyskując 6.90 – do rekordu życiowego zabrakło mu 1 setnej sekundy. Jego rezultat jest dotychczas drugim wynikiem w Polsce w tej kategorii wiekowej.
‼️ ✅ CYPRIAN ADAMCIO zajął drugie miejsce zarówno w biegu na 200m 22.10s jak i na 300m 34.58s. Oba rezultaty są jego rekordami życiowymi i oba plasują go na razie na drugim miejscu na listach ogólnopolskich w tej kategorii wiekowej. KACPER ZIMNIAK również pobił rekord życiowy na 300m – 35.52s
✅ Świetny start naszych zawodniczek w skoku w dal w kategorii U18:
JULIA PODRUCZNA uzyskała 5.50m natomiast OLIWIA PŁONKA 5.39m – obie zawodniczki uzyskały rekordy życiowe na hali. Te rezultaty są obecnie odpowiednio 3 i 5 wynikiem w Polsce w kategorii U18. NICOLA BENEDYKCIŃSKA uzyskała 4.61s – rekord życiowy.
✅ Bardzo dobre wyniki naszych sprinterów na 60m w kategorii U18. KAROL BŁASZCZAK zajął drugie miejsce 7.14 PB a MICHAŁ JOPEK trzecie miejsce 7.17s. Dla obu są to zdecydowane rekordy życiowe.
✅ Świetne starty pozostałych naszych sprinterów w biegu na 60m. KACPER CEGŁA 7.09s (U20) PB, TOMASZ JANKOWSKI 7.12s(Senior) 3 setne od PB, PIOTR STOJANOWSKI 7.15s (U20) PB aż o 19 setnych, DAMIAN DROZDOWSKI 7.22s (U20) zdecydowanie poprawione PB, MIKOŁAJ KĘDZIERSKI (U20) PB poprawione aż o 30 setnych, JAKUB ROBOTNIKOWSKI (U20) 7.39 PB poprawione aż o 16 setnych, SZYMON JAŃCZAK 7.46s (U18) PB poprawione o blisko 30 setnych sekundy, KACPER PALUSZKIEWICZ 7,78 (debiut) U18
✅ Z bardzo dobrej strony w biegu na 200m pokazała się DAGMARA ADAMCIO bijąc swój rekord życiowy o ponad sekundę – kategoria U18 26.16s. Na tym samym dystansie także o prawie sekundę życiówkę pobiła JULIA UŁASIK 27.29s (U20), a OLIWIA KALIŃSKA po odważnym biegu 28.27s
✅
Świetnie
 
zaprezentowała się na dystansie 2000m LENA DĄBRÓWKA 6.48.99. Zajmując w kategorii U18 drugie miejsce. Na tym samym dystansie ANIA LOSY uzyskała 7.00.16, a SANDRA CHMIELARZ 7.22.07
✅ W skoku w dal z nowym rekordem życiowym pobitym o 20cm zwyciężył SZYMON JAŃCZAK 6.23s (U18)
✅ Bardzo dobrze w biegu na 1000m zaprezentowali się JAKUB CHMIELARZ 2.31.31 (U23) oraz HUBERT BRUDŁO 2.38.09s (U18). Dobrze wypadli również BARTOSZ POLAK 2.45.04s (U18) oraz TYMOTEUSZ GRAFF 2.50.12 (U18)
✅ Swój drugi najlepszy wynik w życiu w skoku wzwyż uzyskała DARIA RYBAK 158cm. ZOSIA WOJCIECHOWSKA uzyskała natomiast rezultat 140cm.
✅ Rekord życiowy pobiła również AMELIA PŁÓCIENNICZAK w biegu na 300m 42.62s PB – drugie miejsce w kategorii U18 oraz WIKTORIA FROŃ 46.68s – PB
✅ W kategorii U20 JAKUB ROBOTNIKOWSKI zwyciężył w skoku w dal 6.47s
✅ BARTEK OPIELEWICZ zadebiutował wczoraj w trójskoku i uzyskał rezultat 12.40m. Szkoda spalonych skoków, bo ten wynik mógł być znacznie lepszy.
✅ Na 200m bardzo dobre rezultaty uzyskali KACPER CEGŁA 22.47s (U20), KACPER ZIMNIAK 22.55s (U20), DAMIAN DROZDOWSKI 22.95s (U20), TOMASZ JANKOWSKI 23.00 (Senior) PIOTR STOJANOWSKI 23.07s (U20), MICHAŁ JOPEK 23.39s (U18), MIKOŁAJ KĘDZIERSKI 23.67s (U20), KAROL BŁASZCZAK 23.93s (U18), PIOTR WITEK 26.56s (U18) debiut
✅ W biegu na 2000m KACPER ADAMCZAK uzyskał rezultat 5.51.05s
✅ Bardzo udany debiut w barwach KS STAL LA DAGMARY RYSZKIEWICZ (U18) 60m – 8.49s , oraz 200m – 29,19s
✅ Dobre rezultaty dziewczyn na dystansie 60m: DAGMARA ADAMCIO 7.99s (U18) PB, JULIA UŁASIK 8.16s (U20), OLIWIA PŁONKA 8.23s (U18), JULIA PODRUCZNA 8.28s (U18) PB, OLIWIA KALIŃSKA 8.52 =PB (U18), AMELIA PŁÓCIENNICZAK 8.55s (U18) PB, NICOLA BENEDYKCIŃSKA 8.61 (U18) PB, WIKTORIA FROŃ 8.90s (U18) PB, KAROLINA BIENIASZEK 9.25s debiut (U18)
O startach zawodników w kategorii U16 napiszemy w osobnym poście ;>
Wyjazd na zawody był współfinansowany ze środków Miasto Gmina Ostrów Wielkopolski za co bardzo dziękujemy 💛💙
Close Menu