II OTWARTE MISTRZOSTWA OSTROWA NA TARTANIE - mimo fatalnej pogody dobre wyniki i wspaniała atmosfera.

II Otwarte Mistrzostwa Ostrowa na Tartanie zgromadziły na starcie około 80 zawodniczek i zawodników z kilkunastu klubów Wielkopolski i woj. ościennych. Swoich reprezentantów przysłały między innymi kluby: Olimpia Poznań, Orkan Poznań, Maraton Turek, UKS 12 Kalisz, MKS Rawicz, Olimpia Ostrzeszów, LKS Pleszew, AZS-AWF Wrocław, UKS Arkady Raszków, Skoczek władysławów i oczywiście Stal Ostrów. W imprezie wystąpili również uczniowie ostrowskich szkół oraz osoby niestowarzyszone. W osiągnięciu bardzo dobrych wyników stanęła na przeszkodzie pogoda - niska temperatura i padający okresowo deszcz. Mimo to zawodniczki i zawodnicy osiągnęli kilka wartościowych wyników, a nawet rekordów życiowych. Dotyczy to przede wszystkim Kamila Mateji z Maratonu Turek, który zwyciężył sprint na 100 m. w czasie 11,00 s. Wynik ten został uznany za najlepszy rezultat zawodów w kategorii mężczyzn. Wsród pań najlepiej spisała się Karolina Kucharczyk z MKS Rawicz zwyciężając w skoku w dal dobrym rezultatem 5,47 m. (wyrównana "życiówka"). Bardzo dobrze spisała się zawodniczka Orkana Poznań - Karen Kroschel, która zwyciężyła w biegu na 800 m. z czasem 2.20,25 s. Karena przed tygodniem zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików w biegu na 600 m. I ona została uznana najlepszą młodziczką zawodów. Najlepszym młodzikiem zawodów zostal wybrany - Patryk Kubiak z UKS 12 Kalisz, który zajął V miejsce w biegu na 1500 m., ale z dobrym rezultatem - 4.28,76 s. Przed nim bieg ukończyli znacznie starsi zawodnicy. Niestety, nie udało się ostrowskim lekkoatletom tryumfować w żadnej z kategorii "open". Najlepszą zawodniczką z Ostrowa (w tym przypadku Odolanowa) została uznana Ewa Rosiak za zajęcie II miejsca w skoku w dal - 5,40 oraz drugiego miejsca w biegu na 100 m. - 12,85 s, Najlepszym zawodnikiem z Ostrowa został wybrany Krzysztof Kwiatkowski. który zajął II miejsce w skoku w dal rezultatem 6,40 m.  Komunikat zawodów Sponsorzy Mistrzostw Ostrowa Zdjęcia w galerii joomla (lewa strona)

Oprócz wymienionych osiągnięć "laureatów" w poszczególnych kategoriach - wyróżnić należy: Mateusza Maurego z Orkana Ostrzeszów za zwycięstwo w biegu na 400 m. z czasem - 49,86 s., Agnieszkę Jeziorną - tryumfatorkę biegu sprinterskiego na 100 m. z rezultatem - 12,78 s., Julię Dutkiewicz ze Stali Ostrów zwyciężczynię skoku wzwyż - 1,50 m., Olgę Michalską ze Stal Ostrów za zwycięstwo w biegu na 400 m. - 65,11, Agnieszkę Studziańską - Orkan Ostrzeszów za wynik 8,77 w pchnięciu kulą, piotra Grobelnego z tego samego klubu za rezultat 11,09 s. w biegu na 100 m. (II m.), zawodników Olimpii Poznań, którzy tryumfowali w biegu na 1500 m.: Arkadiusza Piaskowskiego - 4.25,49 i Szymona Bytniewskiego - 4.25,72 s., Adama Kowalskiego - AZS-AWF Wrocław zwycięzcy skoku w dal - 6,43 m., Adam Krawulskiego - niestowarzyszony - zwycięzcy pchnięcia kulą - 13,16 m. oraz najwyżej skaczącego zawodnika - Szymona Główczaka z I LO w Ostrowie - 1,75 m.

Na stadionie Stali pojawili się również, jak co roku, byli zawodnicy naszego klubu, którzy wystąpili w konkursie pchnięcia kulą. Oprócz wspomnianego już Adama Krawulskiego - na rzutni zaprezentował się - Marek Nadachowski, który zajął III m. z rezultatem - 12,14 m. Dużym zaskoczeniem był również udział w zawodach - Bartosza Kubika w skoku w dal. Zawodnik ten przed 10-laty skakał grubo ponad 7 metrów. Mimo upływu czasu - na ostrowskiej skoczni - spisał się bardzo dobrze zajmując IV miejsce z dobry rezultatem - 6,03 m.