Podsumowanie pierwszej części sezonu ostrowskich lekkoatletów - styczeń - marzec 2012 r.

• Roksana Podlewska - brązową medalistką Halowych Mistrzostw Polski
  • Artur Sikora - XX m. w Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych
  • Dorota Stasiak - XXVI m. w Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych
  • Olga Michalska - posiadaczką najlepszego w Polsce wyniku w skoku wzwyż wśród młodziczek - 1,62 m.
  • Ewa Rosiak - 5,87 m. w skoku w dal - dziesiąty wynik w kraju w kategorii "open"
  • 15 medali ostrowskich lekkoatletów w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski

Powszechnie uważa się, iż lekka atletyka jest letnią dyscypliną sportu. Obecnie jednak sezon imprez sportowych rozpoczyna się wraz z rozpoczęciem roku kalendarzowego - zawodami halowymi. Po nich - w marcu i kwietniu - zawodnicy startują w biegach przełajowych. A już w maju inaugurują swoje starty w imprezach letnich. Dla lekkoatletów ostrowskiej Stali pierwsza - halowo-przełajowa część sezonu była bardzo udana. Roksana Podlewska wywalczyła brązowy medal w skoku w dal w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. Wynik ten był sporym zaskoczeniem dla szkoleniowców Stali, gdyż w okresie poprzedzającym mistrzostwa zawodniczka ta zmagała się z różnymi dolegliwościami. Jednak podczas samych zawodów wspięła się na wyżyny swoich umiejętności zdobywając medal i w dodatku pobijając rekord życiowy wynikiem 5,55 m.

Dobrze spisali się również ostrowscy biegacze - przełajowcy. Podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Biegach Przełajowych - rozegranych w Szczecinie - Artur Sikora zajął 20. miejsce w biegu na dystansie 5000 m. a Dorota Stasiak uplasowała się na 26. pozycji w biegu na 2000 m. Warto dodać, iż w każdym z tych biegów startowało po 70. uczestników, z czego tylko najlepszych 32. zdobyło punkty do ogólnopolskiego współzawodnictwa dzieci i młodzieży. Artur otrzymał 2 punkty a Dorota 1 punkt. Ponadto Olga Michalska - w kategorii młodziczek - uplasowała się na 11. pozycji w biegu na 1500 m. podczas Mistrzostw Makroregionu Młodzików. Olga Michalska ponadto wywalczyła tytuł wicemistrzyni Wielkopolski w biegach przełajowych.

Niemal wszyscy lekkoatleci ostrowskiej Stali uczestniczyli w zawodach halowych. Oprócz wspomnianej już medalistki mistrzostw kraju - Roksany Podlewskiej - na szczególne wyróżnienie zasługują medaliści Halowych Mistrzostw Wielkopolski Młodzików, Juniorów i Juniorów Młodszych. Olga Michalska zdobyła dwa złote medale: w biegu na 600 m. oraz w skoku wzwyż. Szczególnie wartościowy uzyskała w skoku wzwyż pokonując poprzeczkę na wysokości 1,62 m. Jest to w bieżącym roku najlepszy wynik w Polsce uzyskany przez młodziczkę. Inna młodziczka - Weronika Kowal zdobyła złoty medal w biegu na 60 m. przez płotki oraz srebrny medal w biegu na 300 m. Brązowy medal uzyskała również Julia Dutkiewicz w skoku wzwyż. W kategorii juniorek młodszych Dorota Stasiak wywalczyła złoty medal w biegu na 1000 m. a Roksana Podlewska w skoku w dal i Artur Sikora w biegu na 2000 m. zostali wicemistrzami wielkopolski. W tej samej kategorii wiekowej Dawid Górski uplasował się na trzeciej pozycji w biegu na 60 m. Wśród juniorek i juniorów medale zdobyli ponadto: Natalia Ułasik, Dawid Janicki i Mateusz Gierszewicz. W sumie ostrowscy zawodnicy zdobyli aż 15 medali w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski. Na wyróżnienie zasługuje również świetna dyspozycja Ewy Rosiak, która zrezygnowała z udziału w mistrzostwach kraju by lepiej przygotować się do sezonu letniego. Podczas jedynego - kontrolnego startu w zawodach halowych uzyskała w skoku w dal 5,87 m. co jest dziesiątym wynikiem w kraju w kategorii "open".