Rude Tarany zwyciężyły w turnieju piłki nożnej w ramach zajęć lekkoatletyczno-piłkarskich

Zwycięski zespół - Rude Tarany

We wtorek - 5 listopada odbyły się mecze finałowe turnieju piłki nożnej w ramach zajęć lekkoatletyczno-piłkarskich. Zwycięzcami turnieju zostali młodzi zawodnicy startujący pod nazwą Rude Tarany, którzy w finale pokonali FC Grzmoty 5:3. W drugim meczu - tzw. "małym finale" (kategoria gimnazjalistów) - zespół CF Oving pokonał FC Betlejem 7:3

Mecz finałowy był bardzo emocjonujący - trzykrotnie FC Grzmoty wychodzili na prowadzenie, lecz zawsze w ciągu kliku minut następowało wyrównanie. Działo się to do stanu 3:3. Kiedy wydawało się, iż dogrywka jest nieunikniona - na 20 sekund przed końcem pojedynku napastnik Rudych Taranów zdobył zwycięskiego gola. Zaraz po wznowieniu gry - zdobyta została - przez ten sam zespół - bramka przypieczętowująca triumf Rudych Taranów.

W drugim meczu - tzw. "Małym Finale" - zwycięstwo odnieśli chłopcy z zespołu CF Oving pokonując FC Betlejem 7:3.

Jak wspomniałem - mecz finałowy był bardzo wyrównany i trudno byłoby wróżnić najlepszych zawodników. Łatwiej jest wskazać czołowych piłkarzy w drugim pojedynku. W kategorii gimnazjalistów piłkarzem został Paweł Olejnik - Gimn. nr 3, a w kategorii szkół podstawowych - Adrian Majchrzak - SP 1 w Ostrowie Wlkp.

Organizator zawodów ufundował dla najlepszych zespołó puchary, dyplomy, medale, a dla najlepszych zawodników - koszulki sportowe.

W turnieju brało udzial 5 zespołów, które oprócz gry w piłke nozna brali udział w sprawdzianach lekkoatletycznych. Po I rundzie rozgrywanej sposobem "każdy z każdym"  wyłonione półfinalistów, którzy zagrali system play-off tzn pierwszy zespól z czwartym i drugi z trzecim. W finale spotkały się zwycieskie zespoły.

W przyszłym tygodniu - we wtorek - 12 listopada od godz. 16.00 odbędzie się konkurs na najwszechstronniejszego zawodnika. Zwycięzca otrzyma puchar, dyplom i upominek. Pierwsza trójka - dyplomy i upominki. Zapraszam wszystkich chętnych na Orlik SP 1 w Ostrowie Wlkp.