o czym strona?

CHCIAŁBYM ŻEBY BYŁO CIEKAWIE...

Od wielu lat zajmuję się sportem. Traktuję swoją pracę jako pasję. Powiem więcej - jako pewnego rodzaju misję mającą na celu popularyzowanie szeroko pojętej kultury fizycznej. Oczywiście cieszę się z dobrych wyników uzyskiwanych przez moich podopiecznych, ale sam wynik sportowy nie jest dla mnie jedynym celem. Ważnych jest kilka innych aspektów. Jednym z nich jest aspekt wychowawczy - sport przeciwdziała wielu patologiom życia młodego człowieka, uczy: wytrwałości, odwagi, współdziałania w zespole, pozwala uwierzyć we własne siły. Opowiadanie o aspekcie zdrowotnym byłoby czystym truizmem. Wszyscy inteligentni ludzie zdają sobie sprawę z korzyści wynikajacych z amatorskiego i nazwijmy to "półprofesjonalego" uprawiania sportu.

Ale sam trening, czy udział w zawodach nie wyczerpują zagadnienia Kultury Fizycznej. Pragnę promować wszelaką działalność sportową. Dlatego też posłużyłem się nowoczesnym narzędziem, jakim jest internet. Dzięki tej stronie: uczniowie, nauczyciele, kibice i wszyscy sympatycy ostrowskiego sportu będą mieli dostęp do wyników uzyskiwanych przez młodzież szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrowskiego we wszystkich dyscyplinach sportu objętych kalendarzem Szkolnego Związku Sportowego. Ponadto na tej stronie zamieszczane będą informacje, artykuły i wyniki z imprez lekkoatletycznych, w których udział bierze młodzież z naszego miasta, powiatu i klubu Stal.

Aby strona była ciekawa - bardzo proszę o informacje i zdjęcia z różnego rodzaju imprez sportowych, w których startujecie, jesteście opiekunami lub choćby sympatykami.

 

                          Prezes Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego

                                                             Marek Walczak

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic