Podsumowanie sportowego roku szkolnego 2011/2012

W dniu 14 czerwca w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach odbyło się podsumowanie sportowego roku szkonego szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrowskiego. W spotkaniu uczestniczyli: starosta - Paweł Rajski, wiceprzewodnicząca rady powiatu - Aleksandra Kierstein, dyrektorzy szkół, nauczyciele wychowania fizycznego oraz wyróżnieni uczniowie - sportowcy. Organizacją imprez sportowych dla uczniów powiatu ostrowskiego od wielu lat zajmuje się Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy. Starosta ostrowski - Paweł Rajski w swoim wystąpieniu podziękował wszystkim dyrektorom szkół, nauczycielom i sportowcom odniesionych sukcesów. Podkreślił, iż sport jest jest tą dziedziną życia w której wiara w sukces może czynić cuda i z tego względu wyniki zawodów są często nieprzewidywalne. Następnie zabrał głos prezes MUKS - Marek Walczak, który stwierdził, iż główną domeną działalnościu MUKS-u jest organizowanie imprez sportowych i stwarzanie warunków do uprawiania sportu dla jak największej ilości młodzieży. Podziękował staroście i jego pracownikom, dyrektorom szkół i nauczycielom za wspieranie działalności stowarzyszenia a młodym sportowcom osiągniętych wyników. W dalszej części spotkania starosta - Paweł Rajski udekorował najlepszych sportowców oraz wręczył puchary i sprzęt sportowy dyrektorom szkół, które zajęły czołowe miejsca we współzawodnictwie drużynowym. W tym roku szkolnym zwycięstwa zarówno w kategorii dziewcząt i chłopców odnieśli uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego. Na drugim miejscu w obu kategoriach uplasowali się uczniowie I Liceum Ogólnoksztalcącego. Trzecie miejsce w kategorii dziewcząt przypadło w udziale ZSP CKU w Przygodzicach, a w kategorii chłopców - ZS Technicznych w Ostrowie Wlkp.

Szczegółowe wyniki współzawodnictwa z rozbiciem na poszczególne dyscypliny znajdują się w załączniku: wyniki licealiady powiatowej

W dobiegającym końca roku szkolnym  prowadzono rywalizację w 11 dyscyplinach sportu. Przeprowadzono 23 imprezy sportowe objęte współzawodnictwem. Rozgrywki w grach zespołowych były rozbudowane na kilka etapoów - od rywalizacji w grupach eliminacyjnych przez rozegranie półfinałów i finałów. W tychże grach zespołowych rozegrano ponad 110 meczów!!!  W zawodach uczestniczyło 14 szkół przy czym trzy z nich zanotowały minimalny udział a to ze względu na małą ilość uczącej się w tych jednostkach dydaktycznych młodzieży. W pozostałych szkołach udział młodzieży w proponowanych imprezach sportowych był znakomity: od 15 do 23 dyscyplin (dziewczęta i chłopcy). W sumie ponad 2000 dziewcząt i chłopców wzięło udział w zorganizowanych przez MUKS zawodach.

 

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic