Podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Ostrowskiego

W czwartek 20 czerwca 2013 r. w przepięknym Pałacu Książąt Radziwiłów - Bagatela odbyło się podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Ostrowskiego. Pan Starosta Paweł Rajski zaprosił radnych, dyrektorów szkół, nauczycieli wychowania fizycznego, uczniów - sportowców, członków Zarządu MUKS-u oraz dziennikarzy w to urocze miejsce by z jednej strony, jak to podkreślił, dać zaproszonym gościom dodatkowy wyraz uznania, a ponadto promować kolejny ciekawy obiekt sportowo - turystyczny naszego powiatu. Starosta w swoim wystąpieniu podziękował zebranym gościom za sukcesy sportowe i organizacyjne oraz za wielkie zaangażowanie w promowanie powiatu. W dalszej kolejności - prezes Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego - Marek Walczak podkreślił wielki udział młodzieży w realizacji imprez sportowych wynikających z kalendarza MUKS. W roku szkolnym 2012/2013 ponad 2 tysiące dziewcząt i chłopców wystartowało w zawodach sportowych jednodniowych lub cyklicznych. Rywalizowano w 13 dyscyplinach sportowych (24 kategorie sportowe dziewcząt i chłopców). Sportowcy z powiatu ostrowskiego zdobywali medale i zajmowali czołowe miejsca w zawodach rejonowych i finałach wojewódzkich. Linki do stron: Strona Starostwa, Strona wlkp24.info, Strona - Proart Ostrów

W dalszej części uroczystości starosta - Paweł Rajski wręczył nagrody młodym sportowcom i ich opiekunom za wybitne osiagnięcia: Dawidowi Górskiemu - III LO Ostrów (opiekun - Tomasz Wasielak) za zajęcie I m. w Mistrzostwach Wielkopolski w skoku w dal., Agnieszce Adamek i Inez Kocembie - II LO Ostrów  (opiekunka - Grażyna Woronin) za zajęcie I m. w Mistrzostwach Wielkopolski w piłce plażowej,  Marcinowi Malakowi - I LO Ostrów (opiekunka: Katarzyna Gogolińska - Nadachowska) za zajęcie II m. w Mistrzostwach Wielkopolski w skoku wzwyż., drużynie koszykówki dziewcząt - II LO Ostrów (opiekun - Marek Śmiłowicz) za zajęcie III m. w Wojewódzkiej Licealiadzie a ponadto Sebastianowi Pacyńskiemu - ZS Specjalnych (opiekun - Maciej Maśliński) za  mistrzostwo Polski i Wielkopolski szkół specjalnych w pływaniu.

 

Podsumowano wyniki współzawodnictwa sportowego szkół ponadgimnazjalnych:

W kategorii OPEN (dziewczeta + chłopcy) zwycięstwo odniosła reprezentacja I Liceum Ogólnoksztalcącego -  175 p. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego - 172 p., a trzecie miejsce zajęli uczniowie - sportowcy z II Liceum Ogólnokształcącego - 122 p.

W kategorii dziewcząt triumfowały zawodniczki z III LO - 83 p., przed uczennicami z I LO - 79 p. oraz dziewczetami z II LO - 64 p.

W kategorii chłopców zwyciężyli uczniowie z I LO -  96 p. przed sportowcami z III LO - 89 p. oraz chłopcami z ZS Technicznych - 83 p.

Następnie starosta - Paweł Rajski oraz prezes MUKS - Marek Walczak wręczyli dyplomy i upominki najbardziej wyróżniającym się nauczycielom - opiekunom reprezentacji szkolnych i organizatorom rozgrywek. Podziękowano również nauczycielowi, działaczowi sportowemu - Andrzejowi Żurkowi, który właśnie odchodzi na emeryturę za sukcesy i wieloletnie zaangażowanie w działalność sportową.

 

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic