Podsumowanie sportowego roku szkolnego szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrowskiego - 2014-2015

W sali Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Wolności w Ostrowie odbyło się Podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego. W znakomitej scenerii - zaproszeni uczniowie-sportowcy, ich nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz władze powiatu ostrowskiego ze starostą Pawłem Rajskim na czele - uczestniczyli w uroczystości przypomnienia największych osiągnięć uczniów szkół ponadgimnazjalnych i wyróżnienia ich upominkami. W pierwszej części spotkania prezes MUKS Marek Biegański w krótkim sprawozdaniu poinformował zebranych o imprezach zorganizowanych przez ten uczniowski klub, ilości startującej młodzieży oraz największych osiągnięciach na poziomie wojewódzkim. A jest się czym chwalić, gdyż przeprowadzono aż 26 dużych imprez sportowych w których udział wzięło ponad 2300 dziewcząt i chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrowskiego. Prezes podkreślił, iż chociaż naczelną ideą działalności naszej organizacji jest promowanie sportu i stwarzanie bogatej oferty sportowej dla jak najliczniejszej  rzeszy młodzieży, to w bieżącym roku ta ilość przerodziła się w jakość - aż 57 uczniów z naszego powiatu wróciło z finałów wojewódzkich z medalami. W kolejnych słowach prezes Marek Biegański podziękował wszystkim obecnym na sali za osiągnięte wyniki sportowe i organizacyjne a także za szerokie wsparcie działań naszej organizacji przez dyrektorów szkół i władze powiatu. W swoim wystąpieniu starosta Paweł Rajski pogratulował obecnym na sali sportowcom, ich opiekunom i Zarządowi MUKS-u osiągniętych rezultatów sportowych i organizacyjnych. Zaapelował do dyrektorów szkół by nadal wspierali działania o charakterze sportowo-rekreacyjnym swoich nauczycieli i uczniów.

W bieżącym roku szkolnym na szczeblu wojewódzkim nasi uczniowie zdobyli 11 medali (3 złote, 2 srebrne i 6 brązowych).

Złote medale zdobyły dziewczęta: Julka Dutkiewicz - I LO op. Marek Walczak w skoku wzwyż, Weronika Kowal  - III LO op. Grażyna Cieśla w biegu na 200 m. oraz sztafeta szwedzka z II LO op. Beata Nowicka.

Srebrne krążki zdobyli: Dorota Stasiak - II LO op. Beata Nowicka w biegu na 400 m. oraz sztafeta szwedzka z III LO op. Grażyna Cieśla

Brązowe medale wywalczyli: sztafeta przełajowa 10x1000 m. z III LO op. Grażyna Cieśla, zespół koszykówki chłopców z II LO op. Marek Śmiłowicz, zespół piłkarzy ręcznych z ZS Transportowo-Elektrycznych op. Rafał Stempniak, drużyna tenisa stołowego dziewcząt op. Marcin Nowicki, drużyna tenisa stołowego chłopców op. Marcin Nowicki oraz zespół siatkówki plażowej dziewcząt op. Tomasz Adamczyk

W punktacji  szkół w kategorii dziewcząt zwyciężyły uczennice II LO - 81 p. przed zawodniczkami z III LO - 77 p. oraz uczennicami z I LO - 75 p.

W punktacji szkół w kategorii chłopców zwyciężyli uczniowie z ZS Technicznych - 90 p. przed chłopcami z III LO - 84 p. oraz uczniami z I LO - 78 p.

W punktacji ogólnej (dziewczęta + chłopcy) triumfowali sportowcy z III LO - 165 p. przed uczniami z I LO - 153 p. i reprezentantami ZSP CKU w Przygodzicach - 147 p.


Szczegółowe materiały i zdjęcia: Medaliści Punktacja Szkół Wykaz imprez oraz fotki

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic