Licealiada Powiatowa w Lekkiej Atletyce

W dniu 26 września 2012 r. na stadionie KS Stal w Ostrowie Wlkp. rozegrana została Powiatowa Licealiada w Lekkiej Atletyce. W imprezie wystartowało ponad 450 dziewcząt i chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych miasta i powiatu ostrowskiego. Zawody otworzył Starosta Powiatu Ostrowskiego - Paweł Rajski. Życzył wszystkim uczestnikom wspaniałych wyników i pobicia rekordów życiowych. Nie krył zaskoczenia z uczestnictwa w imprezie tak wielkiej ilości młodzieży. Same zawody przebiegały sprawnie, a najlepsi uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Szkoły, które zajęły czołowe miejsca w punktacji drużynowej zostały uhonorowane pucharami (zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców).

Medaliści wszystkich konkurencji zakwalifikowali się do zawodów rejonowych, które odbędą się, również na obiekcie Stali, dnia 2 października 2012 r. o godz. 10.00. Szkoły winny posiadać na tej imprezie zgłoszenie wg wzoru SZS.

W  klasyfikacji drużynowej zwycięstwo odniosły uczennice I Liceum Ogólnoksztłacącego - 150 p. Na drugiej pozycji uplasowały się dziewczęta z III Liceum Ogólnokształcącego - 128 p., a trzecią pozycję zajęły ex aequo zawodniczki z ZS Usługowych oraz z ZSP CKU w Przygodzicach - po 91 p.

W kategorii chłopców zwyciężyli uczniowie z ZS Technicznych - 139 p. Drugie miejsce zajęli uczniowie z III LO w Ostrowie -  138 p., a na trzeciej pozycji uplasowali się chłopcy z I Liceum Ogólnokształcącego - 124 p.

Wyniki zawodów w linku: Komunikat Liceali