Finał Powiatowy Sztafetowych Biegów Przełajowych

Na Piaskach w Ostrowie Wlkp. odbył się finał powiatowy  Sztafetowych Biegów Przełajowych Szkół Ponadgimnazjalnych. Dziewczęta rywalizowały w sztafetach 10x650 m. a chłopcy 10x1050 m. W kategori dziewcząt zwycięstwo odniosły uczennice III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wlkp. przed uczennicami z I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie i dziewczętami z ZS Usługowych.

W kategorii chłopców zwyciężyli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego, przed chłopcami z III Liceum Ogólnokształcącego i uczniami ZS Technicznych. Zwycięstwo uczniów z I LO w Ostrowie było sporą niespodzianką, gdyż jeszcze nigdy w historii szkoły chłopcy nie tryumfowali w tej imprezie.

W zawodach wzięlo udział 7 zespołów żeńskich i 9 zespołów męskich. Zawody zostały zorganizowane perfekcyjnie. Zwycięskie szkoły (miejsca I-III) otrzymały puchary, a wszyscy uczniowie, których szkoły uplasowały się na medalowych pozycjach zostali udekorowani medalami. Zadowolenia z udanej imprezy nie krył Starosta Ostrowski - Paweł Rajski, który podziękował wszystkim uczestnikom i osobiście udekorował zwycięzców.