Letni Mityng Lekkoatletyczny Szkół Ponadgimnazjalnych

Na pierwszym miejscu Ania Andrzejewicz z I LO

W środę - 29 maja 2013 r. - na stadionie Stali w Ostrowie Wlkp. odbył się Letni Mityng Lekkoatletyczny Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Ostrowskiego. Były to ostatnia impreza sportowa zorganizowana przez MUKS w roku szkolnym 2012/2013. W zawodach wystartowało prawie 400 dziewcząt i chłopców z miasta i powiatu ostrowskiego. W klasyfikacji drużynowej, zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców, zwycięstwa odnieśli reprezentanci I Liceum Ogólnokształcacego. Dziewczęta z I LO zgromadziły 93 p. Na drugim miejscu uplasowały się uczennice z II Liceum Ogólnokształcącego - 90 p., a na trzeciej pozycji zakończyły zawody lekkoatletki z III Liceum Ogólnokształcacego - 83 p. Zwycięski zespół chłopców z I LO zdobył 109 p. Na drugiej pozycji uplasowali się uczniowie z ZS CKU w Przygodzicach - 97 p., a trzecie miejsce zajęli lekkoatleci z ZS Technicznych - 88 p.

Najwartościowszymi wynikami zawodów wśród dziewcząt popisały się: Dorota Stasiak z II LO (1.00.72 s. w biegu na 400 m.), Roksana Podlewska z I LO (5,16 m. w skoku w dal) oraz Magdalena Lubecka z II LO (10,30 m. w pchnięciu kulą). Wśród chłopców najwartościowsze wyniki uzyskali: Michał Kucharski z ZS Bud.-Energ. (11,459 s. w biegu na 100 m.), Dawid Górski z III LO (6,11 m. w skoku w dal), Artur Sikora z III LO (4.29,87 s. w biegu na 1500 m.), Marcin Malak z I LO (1,80 m. w skoku wzwyż) oraz Dominik Kubacki z ZS Tech. (47,47 m. w rzucie oszczepem)