Rekordowa ilość startujących w Powiatowej Licealiadzie w Lekkiej Atletyce

Z niedowierzaniem przygotowywałem listy startowe do Powiatowej Licealiady w Lekkiej Atletyce (Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych). Od wielu lat impreza ta cieszy się dużym powodzeniem, ale w tym roku wzięła w niej udział rekordowa liczba - ponad 500 uczestników. Mimo dotkliwego chłodu dziewczęta i chłopcy wspaniale rywalizowali na bieżni, skoczniach i rzutniach. Pierwsze "trójki" z każdej konkurencji, oprócz medali wywalczyli sobie udział w Finale Rejonowej Licealiady, która odbędzie się we wtorek - 1 października od godz 11.00 - również na obiekcie KS Stal. Oprócz klasyfikacji indywidualnej prowadzona była punktacja zespołowa.

W kategorii dziewcząt zwyciężyły uczennice II Liceum Ogólnokształcącego - 133 p. przed dziewczętami z III Liceum Ogólnokształcącego - 131 p. i uczennicami z I Liceum Ogólnokształcącego - 111 p.

W kategorii chłopców zwyciężyli uczniowie III LO - 131 p. przed zawodnikami z ZS Technicznych - 121 p. oraz uczniami z I LO - 119 p.

Komunikat Licealiady Powiatowej zweryfikowany: KOMUNIKAT

Komentarz: Jak już wspomniałem jestem zachwycony tak wielką frekwencją młodzieży na naszej imprezie. Nie ma takiego powiatu - włącznie z miastem Poznań - w którym by w tych zawodach startowała chociażby zbliżona ilość uczniów. Zawsze powtarzam - celem Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego jest propagowanie sportu. Wynik jest sprawą drugorzędną. Oczywiście z większej ilości startujących zawodników łatwiej wychwycić sportowe talenty. Niektórzy tłumaczą się brakiem frekwencji na zawodach tym, że młodzież ma inne zainteresowania i trudno ją zachęcic do lekkiej atletyki. Otóż nie! Jeśli zawody są dobrze przeprowadzone, a nauczyciele zachęcą młodzież, zaangażują się w przygotowanie zespołu i przyjdą ze swoimi podopiecznymi na stadion - sukces jest gwarantowany. Tego od wielu lat dokonują nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych miasta i powiatu ostrowskiego. I na koniec dodam jeszcze, iż z przyjemnością oglądałem uczestniczących w zawodach zawodników uprawiających w klubach inne, niż lekka atletyka dyscypliny sportu. Jest to budujące - wszak lekkoatletyka jest bazową dyscypliną dla innych działań sportowych

 

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic