Pięćdziesięciu uczestników i wysoki poziom Mistrzostw I Liceum Ogólnokształcącego w Skoku Wzwyż

W środę - 16 kwietnia - w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wlkp. odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Skoku Wzwyż dziewcząt i chłopców. Impreza ta została poprzedzona eliminacjami klasowymi, z których zostali wyłonieni finaliści mistrzostw szkoły. Poziom zawodów był bardzo wysoki, a wzięło w nich udział 50. uczestników. W kategorii dziewcząt dość niespodziewanie - faworyzowana Gabriela Wójcik z klasy II c - znalazła godną siebie rywalkę - Patrycję Lorenz z klasy III b. Obie uzyskały w konkursie po 1,40 m. i o wyłonieniu zwyciężczyni zadecydowała dopiero dogrywka, w której lepszą okazała się Gabriela Wójcik. Trzecie miejsce w zawodach zajęła Marta Nowak z klasy II d - 1,35 m. Tę sama wysokość i na IV pozycji uplasowała się Alicja Bielska z klasy I d. Piąte miejsce zajęła Weronika Niedźwiecka - I d, która pokonała poprzeczkę na wysokości 1,30 m.

W kategorii chłopców klasą dla siebie był rekordzista szkoły - Marcin Malak z klasy III c, który zwyciężył z doskonałym wynikiem - 1,85 m. Drugie miejsce zajął Michał Szymański - II d. z wynikiem 1,70 m. Z tym samym rezultatem, lecz "gorszymi" próbami - III m. zajął Norbert Stachowicz z klasy I e. Na IV miejscu uplasował się Mateusz Bednarek - 1,65 m.

Drużynowo zwyciężyła klasa II c w składzie: Gabriela Wójcik, Joanna Tomaszewska i Mateusz Bednarek.   Zdjęcia w linku: FOTKI oraz zdjęcia Izabeli Lis: Zdjęcia