Letni Mityng Lekkoatletyczny Szkół Ponadgimnazjalnych

W środę - 4 czerwca 2014 r. odbył się Letni Mityng Lekkoatletyczny Szkół Ponadgimnazjalnych. W zawodach wzięło udział ponad 300 dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych z powiatu ostrowskiego. W kategorii dziewcząt zwyciężyły uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego - 113 p. przed dziewczętami z ZSP CKU w Przygodzicach - 92 p., oraz lekkoatletkami z II LO w Ostrowie - 88 p.a w kategorii chłopców zwycięstwo odnieśli uczniowie z ZS Technicznych w Ostrowie - 133 p. przed uczniami z I LO w Ostrowie 111 p. oraz chłopcami z ZSP CKUw Przygodzicach 93 p. Obok komunikat zawodów Piękne zdjęcia autorstwa Kasi Szkudlarek z I c: FOTKI z Zawodów oraz zdjęcia autorstwa Izabelli Lis: Fotki z Mityngu i Zdjęcia Mityng

Podczas zawodów uzyskano wiele wartościowych wyników. Wśród dziewcząt na wyróżnienie zasługują: płotkarki - Weronika Kowal z III LO za wynik 15,66 s. oraz Anna Andrzejewicz z I LO - 17,32 s. Dobre wyniki uzyskały sprinterki, które w finale stoczyły wyrównaną walkę: na pierwszym miejscu uplasowała się Beata Majk - III LO - 13,68 s. drugie miejsce zajęła Sandra Kanicka ZSP w Przygodzicach - 13,71 s., a na trzecim miejscu uplasowała się Joanna Stempniewicz - II LO w Ostrowie - 13,78 s. W biegu na 400 m. triumfowała Dorota Stasiak - II LO z wynikiem 1.02,57 s. przed Antoniną Zjawiony - I LO - 1.05,48 s. W skoku w dal zwyciężyła Karolina Wawrzyniak - II LO - 5,04 m. W pchnięciu kulą najlepsza okazała się Ewelina Kwaśnik z III LO - 9,51 m. przed Patrycja Mielcarek - ZSU Ostrów - 9,30 m. Najwyżej skoczyła w skoku wzwyż Gabriela Wójcik z I LO - 1,45 m.

W kategorii chłopców dwóch zawodników pokonało granice 12 sekund w biegu na 100 m. Zwyciężył Bartłomiej Jess - II LO - 11,93 s. przed Łukaszem Grytą z ZSP Przygodzice - 11,99 s. Dobre rezultaty osiągnęli dwaj pierwsi płotkarze w biegu na 110 m. p. płotki. Zwyciężył Miłosz Fluder - ZS Technicznych - 177,09 przed Adamem Młynarzem - I LO - 17,10. Różnica zaledwie jednej setnej sekundy. Szkoda, ze nie biegali w jednej serii... Niezłe wyniki uzyskali biegacze na 1500 m. - triumfował Kacper Majerz - III LO - 4.36,86 s przed Gracjanem Urbanem - I LO - 4.39,67 s. Na dystansie 800 m. zdecydowanie najlepszym zawodnikiem był Michał Majer z I LO - 2.08,94 s. Zwycięzca biegu na 400 m. - Piotr Skrzypczak z ZS Technicznych uzyskał - 55,34 s.

W pchnięciu kulą dwaj zawodnicy uzyskali rezultaty ponad jedenastometrowe: zwyciężył Maksym Krupka z ZSP w Przygodzicach - 11,82 m. przed Mateuszem Mrugałą - I LO - 11,22 m. Startujący poza konkursem Maciej Biela - ZSP Przygodzice pchnął kula na odległość - 11,44 m.

Zwycięzca rzutu oszczepem - Wiktor Zwierz z II LO uzyskał wynik - 40,20 m. W skoku wzwyż zwycięstwo odniósł Miłosz Sroczyński - ZS Technicznych - 1,75 m przed swym szkolnym kolegą - Pawłem Grochowickim - 1,70 m.