Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkiej Atletyce - Licealiada Powiatowa

W piątek - 26 września na stadionie KS Stal w Ostrowie Wlkp. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkiej Atletyce. W imprezie wzięło udział ponad 400 dziewcząt i chłopców z miasta i powiatu ostrowskiego. Przy niezbyt sprzyjających warunkach atmosferycznych rozegrano 25 konkurencji lekkoatletycznych. W klasyfikacji zespołowej dziewcząt doszło do nieprawdopodobnej sytuacji - dwa zespoły: I Liceum Ogólnokształcące i III Liceum Ogólnokształcące uzyskały po 135 p. Zgodnie z regulaminem SZS o kolejności zespołów decyduje wtedy większa ilość zwycięstw w poszczególnych konkurencjach. Ale i tak okazała się równa... Wzięto więc pod uwagę "drugie" miejsca - i tutaj był remis... Okazało się, iż we wszystkich dwunastu punktowanych miejscach - do czwartego włącznie był idealny remis!!! W tej sytuacji organizatorzy nie mieli innego wyjścia niż przyznać ex aequo dwa "pierwsze" miejsca. Myślę, iż to sprawiedliwe rozstrzygnięcie. Na trzecim miejscu uplasowały się dziewczęta z ZSP CKU w Przygodzicach - 96 p.

W kategorii chłopców zwycięstwo odnieśli uczniowie z ZS Technicznych - 143 p. przed lekkoatletami z I Liceum Ogólnokształcącego - 107 p. i chłopcami z ZSP CKU w Przygodzicach - 106 p.

Już w najbliższą środę - 1 października - na ostrowskim stadionie rozegrane zostaną zawody REJONOWE do których awans wywalczyli medaliści konkurencji indywidualnych (pierwsze trojki) oraz po dwie sztafety dziewcząt i chłopców (4x100 m. i sz. szwedzkie)

Komunikat Licealiady w linku: KOMUNIKAT

W kategorii dziewcząt na wyróżnienie zasługują rezultaty: Weroniki Kowal - III LO w biegu na 200 m. - 26,17 s., Julki Dutkiewicz w skoku wzwyż - I LO - 1,50 m., Roksany Podlewskiej - I LO - w skoku w dal - 5,13 m., Ani Andrzejewicz - I LO - w biegu na 100 m. p. płotki - 17,48 s. i Doroty Stasiak - II LO w biegu na 400 m. - 1.02,12 s.

Wśród chłopców na wyróżnienie zasługują: Jakub Noweta ZS Tech. - 100 m. - 12,14 s., Szymon Urbański - ZSP Przygodzice - 1500 m. - 4.35,03 s., Piotr Skrzypczak - ZS Tech. - 400 m. - 53,09 s. oraz Milosz Sroczyński - skok wzwyż - 1,78 m.

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic