Rekordowa liczba uczestników Powiatowej Licealiady w Lekkiej Atletyce

Prawie 500 dziewcząt i chłopców wystartowało w Mistrzostwach Powiatu Ostrowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkiej Atletyce (Licealiada Powiatowa). Zawody odbyły się na stadionie KS Stal w Ostrowie Wlkp. przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Najliczniej obsadzoną konkurencją był bieg chłopców na dystansie 800 m. w którym wystartowało 30 zawodników. Zresztą w większości konkurencji rywalizowało po ponad dwudziestu uczestników. W klasyfikacji drużynowej wśród dziewcząt zwycięstwo odniosły uczennice z III Liceum Ogólnokształcącego - 126 p. przed dziewczętami z I Liceum Ogólnokształcącego - 122 p oraz ZSP w Przygodzicach - 108 p. W kategorii chłopców zwyciężyli uczniowie ZS Technicznych - 134 p. przed zawodnikami z ZSP w Przygodzicach oraz chłopcami z I Liceum Ogólnokształcącego. Komunikat z zawodów: KOMUNIKAT LICEALIADY oraz  Fotki z zawodów

Podczas zawodów uzyskano wiele bardzo dobrych rezultatów. Wśród dziewcząt świetne wyniki uzyskały skoczkinie wzwyż - Julka Dutkiewicz z I LO - 1,68 m. i Olga Michalska z II LO - 1,58 m. Bardzo dobry rezultat - 25,87 s. - uzyskała w biegu na 200 m. - Weronika Kowal z III LO. Z tej samej szkoły zwycięstwo w biegu na 400 m. odniosła Julia Szczepanek - 1.04,31 s. Godnym wyróżnienia jest wynik Natalii Gruchot z ZS Ekonomicznych, która zwyciężyła w biegu na 800 m. - 2.29,86 s. Dobrze spisała się również zwyciężczyni pchnięcia kulą - Ewelina Kwaśnik z III LO - 9,47 m.

W kategorii chłopców bardzo dobry rezultat uzyskał w biegu na 200 m. - Tomasz Jankowski - ZS Technicznych - 23,17 s. Uczeń tej samej szkoły - Milosz Sroczyński pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1,86 m. Zwycięzca biegu na 800 m. - Dawid Borowski z III LO pokonał ten dystans w czasie 2.03,78 s. Również uczeń III LO - Kacper Wysocki okazał się najlepszy w skoku w dal - 6,16 m. W konkursie rzutu oszczepem zwyciężył Marcin Grzelczyk z ZSP w Przygodzicach - 42,20 m.

Z imprezy tej wszyscy medaliści w konkurencjach indywidualnych oraz po dwie sztafety uzyskali awans do zawodów rejonowych, które odbędą się 30 września od godz 11,00 również na stadionie Stali. Przypominam opiekunom, iż na tę imprezę należy zabrać imienne zgłoszenie uczestników danej szkoły.