Cztery medale uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrowskiego w Licealiadzie Wojewódzkiej

Dobrze spisali się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu ostrowskiego zdobywając 4 medale oraz plasując się na czołowych pozycjach podczas Wojewódzkiej Licealiady. Złoty krążek w skoku wzwyż zdobyła Julka Dutkiewicz z I LO - Venetia w Ostrowie Wlkp. skacząc na wysokość 1,65 m. Srebrne medale zdobyły: Weronika Kowal - III LO w biegu na 200 m. - 26,89 s. oraz Karolina Wawrzyniak II LO w skoku w dal - 5,14 m. Na trzecim miejscu uplasowali się chłopcy z ZSP w Przygodzicach w biegu rozstawnym 4x100 m. z wynikiem 46,03 s. Blisko podium, bo na czwartym miejscu ukończyli swoje konkurencje: dziewczęta z I LO - Venetia w sztafecie 4x100 m. - 55,02 s. oraz Tomasz Jankowski - ZS Technicznych w biegu na 200 m. - 23,81 s. Na szóstej pozycji ukończyła bieg na 400 m. Julia Szczepanek - III LO z wynikiem 62,42 s. Zawodniczka ta wraz z koleżankami zajęła również szóstą lokatę w sztafecie szwedzkiej (100+200+300+400 m.). Ósme miejsca zajęli: Norbert Stachowicz - I LO - Venetia w biegu na 800 m. - 17,29 s. oraz Dawid Borowski - III LO w biegu na 800 m. - 2.06,00 s. Komunikat zawodów w linku: KOMUNIKAT

Komentarz: Uczniowie - lekkoatleci ze szkół ponadgimnazjalnych spisali się w Poznaniu bardzo dobrze. Zdobyliśmy 4 medale oraz kilka miejsc finałowych. Jak zwykle nie zawiodła Julka Dutkiewicz, która stoczyła zwycięski pojedynek w skoku wzwyż. W tej konkurencji wystąpiło aż 7 uczestniczek mistrzostw Polski, tak że można byłoby go nazwać "małymi mistrzostwami kraju". "Srebro" Weroniki Kowal było planowane - z drugiego miejsca rankingowego wchodziła na zawody i na drugim je zakończyła. Sporą niespodziankę sprawiła Karolina Wawrzyniak zajmując II miejsce w skoku w dal z rezultatem 5,14 m. Miejsce na podium wywalczyła skokiem z ostatniej - szóstej próby... Moje szczere gratulacje za walkę do ostatniego skoku. Drugą niespodzianką było dla mnie zajęcie III miejsca w sztafecie 4x100 m. przez chłopców z ZSP w Przygodzicach. Zadecydował tutaj wyrównany skład zespołu i dobre zmiany pałeczki sztafetowej. Blisko podium uplasowały się dziewczęta z I LO - Venetia, które zajęły IV miejsce w sztafecie sprinterskiej podobnie zresztą jak Tomasz Jankowski w biegu na 200 m. Pobiegli oni na miarę swoich możliwości i na miejsca, które zajęli z pewnością zasłużyli. Wyróżniłbym jeszcze Julię Szczepanek, która bardzo ambitnie otworzyła bieg na 400 m. i nawet po 200 m. znajdowała się na prowadzeniu. W drugiej części dystansu zaczęło jej brakować sił i uległa bardziej rutynowanym koleżankom. Jednak "powalczyła", a nawet w tym biegu pobiła "życiówkę". Zawsze mam uznanie dla ambitnych zawodniczek i zawodników. Tymi zawodami zakończyliśmy sezon lekkoatletyczny na stadionach. Teraz nastąpi czas na regenerację sił i przygotowanie do kolejnego sezonu.