III Liceum Ogólnokształcące i ZS Technicznych zwycięzcami Licealiady Powiatowej w Lekkiej Atletyce - zweryfikowany komunikat

W piątek - 23 września odbyła się Licealiada Powiatowa w Lekkiej Atletyce. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęły uczennice z III Liceum Ogólnokształcącego - 125 p. przed dziewczętami z I Liceum Ogólnokształcącego Venetia - 120 p. i uczennicami ZSP w Przygodzicach - 118 p.

W kategorii chłopców triumfowali uczniowie z ZS Technicznych - 139 p. przed chłopcami z I Liceum Ogólnokształcącego - Venetia - 113 p. i uczniami z ZSP w Przygodzicach - 112 p.

W imprezie udział wzięło ponad 400 dziewcząt i chłopców z 14 szkół miasta i powiatu ostrowskiego. Finał wojewódzki odbędzie się 5.10.2016 r. w Poznaniu. Powiat ostrowski reprezentować będę zwycięzcy wszystkich konkurencji oraz najlepsza "15-tka" zawodów powiatowych wyłoniona z pozostałych uczestników (patrz KOMUNIKAT).

Obok znajduję się link z komunikatem i wybraną reprezentacją na finał wojewódzki - KOMUNIKAT oraz link do FOTEK

Najlepszy wynik zawodów uzyskała Julka Dutkiewicz - I LO, która zwyciężyła w skoku wzwyż z rezultatem - 1,65 m. Również dobrze spisała się zwyciężczyni konkursu skoku w dal - Natalia Benedykcińska - ZS Usługowych - 5,34 m. Najlepsza zawodniczka w biegu na 200 m. - Julka Szczepanek - III LO uzyskała rezultat - 28,78 s. Zwyciężczyni rzutu oszczepem - Kamila Dudczak - ZSP w Przygodzicach osiągnęła - 28,05 m., a najlepszą sprinterką na 100 m. okazała się Anna Walczak - ZS Ekonomicznych 13,96 s.

Wśród chłopców najlepszy rezultat osiągnął Miłosz Sroczyński - ZS Technicznych, który w skoku wzwyż pokonał poprzeczkę na wysokości 1,80 m. Z tej samej szkoły świetnie pobiegł na 200 m. - Tomasz Jankowski - 23,11 s. Dobrze zaprezentował się zwycięzca biegu na 1500 m. - Dawid Borowski - III LO, który zwyciężył z czasem - 4.21,57 s. W skoku wzwyż, oprócz zwycięzcy - Sroczyńskiego dobrze spisali się pozostali medaliści: Filip Jarząb - ZS Tech. - 1,75 m. oraz Igor Zwierz - I LO - 1,70 m. Bardzo szybko, bo w czasie 15,82 s. pokonał dystans 110 m. przez płotki Kacper Gwiazda - ZS Tech. - 15,82 s. Skok w dal zwyciężył Patryk Wykrota - I LO - 5,92 m., a w biegu na 800 m. zwycięstwo odniósł - Bartosz Losy - III LO z wynikiem 2.05,49 s. Ze wszystkich startujących sztafet najlepiej spisali się uczniowie ZS Tech. w sztafecie 4x100 m. zwyciężając z rezultatem 45,55 s.