Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkiej Atletyce - zwycięstwa III LO i ZS Technicznych

W rozegranych Mistrzostwach Powiatu Ostrowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkiej Atletyce zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej odniosły dziewczęta z III Liceum Ogólnokształcącego oraz chłopcy z ZS Technicznych w Ostrowie Wlkp. W zawodach wystąpiło ponad 400 dziewcząt i chłopców i pod tym względem jest to impreza rekordowa. W kategorii dziewcząt rywalizacja była bardzo wyrównana i o podziale medali zadecydowały ostatnie konkurencje - sztafety 4x100 m. i sztafety szwedzkie. Zwycięski zespół dziewcząt III LO zgromadził 129 p. Drugie miejsce zajęły uczennice I Liceum Ogólnokształcącego - Venetia - 122 p. O trzecim miejscu trzeba było skorzystać z dodatkowego punktu regulaminu, który stanowi iż w przypadku równej ilości punktów o kolejności decyduje większa ilość zwycięstw w poszczególnych konkurencjach. ZS Ponadgimnazjalnych w Przygodzicach i ZS Usługowych zdobyły po 100 p., jednak uczennice z Przygodzic odniosły dwa zwycięstwa indywidualne a ich koleżanki z ZS Usługowych tylko jedno.

W kategorii chłopców również losy drużynowego zwycięstwa rozstrzygnęły się w biegach sztafetowych. Chłopcy z ZS Technicznych w Ostrowie zdobyli 132 p. Drugie miejsce zajęli reprezentanci I LO - Venetia - 126 p. a na trzecim miejscu uplasowali się uczniowie z III LO - 116 p.

Najlepsze rezultaty zawodów wśród dziewcząt uzyskały skoczkinie w dal: Natalia Benedykcińska - ZS Usługowych - 5,57 m. oraz Julia Grzegorowska - I LO - Venetia - 5,23 m. Przypomnę, iż Natalia Benedykcińska to tegoroczna wicemistrzyni Polski w tej konkurencji, a Julka Grzegorowska podczas tej samej imprezy zajęła XII miejsce. Dobrze spisała się również Aleksandra Losy - III LO zwyciężając w biegu na 800 m. z czasem 2.32,58 s. oraz Alicja Bielecka - ZSP CKU w Przygodzicach - zwyciężczyni w pchnięciu kulą 3 kg - 10,88 m.

Wśród chłopców na wyróżnienie zasługują rezultaty sprinterów na 100 m. - Michała Tuczyńskiego - I LO - 11,30 oraz Jakuba Grycmana - III LO - 11,68 s. Obaj to tegoroczni srebrni medaliści OOM w sztafecie 4x100 m. Na wyróżnienie zasługują również inne rezultaty: Kacpra Gwiazdy - ZS Technicznych zwycięzca biegu na 110 m. przez płotki - 15,14 s., zwycięzca biegu na 200 m. - Tomasz Jankowski - ZS Technicznych - 23,09 s., najlepsi zawodnicy w biegu na 400 m. - Bartosz Losy - III LO - 51,44 s. oraz Michał Kalina - ZS Sióstr Salezjanek - 52,15 s., zwycięzca biegu na 800 m. - Dawid Borowski - III LO - 2.04,85 s., skoczkowie w dal: Maciej Sokołowski - ZS Transp.-Elektr. - 6,29 m. oraz Patryk Wykrota - I LO - Venetia - 6,28 m.

Obok komunikat z imprezy: KOMUNIKAT LICEALIADY

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic