Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych

Przy bardzo sprzyjających warunkach atmosferycznych przebiegała rywalizacja dziewcząt i chłopców szkól ponadpodstawowych powiatu ostrowskiego w biegach przełajowych. Na trasie usytuowanej na "Piaskach" uczestnicy zawodów biegali podzieleni na dwie grupy wiekowe: juniora młodszego (pierwsza klasa SPG) oraz juniora (druga i trzecia klasa SPG).

Szczegółowy komunikat: przełąje

Filmik z zawodów pod linkiem:

W kategorii klas pierwszych najlepszą zawodniczką okazała się Monika Wojciechowska z ZSP CKU w Przygodzicach. Wyprzedziła ona Magdalenę Kurek z ZS Ekonomicznych oraz Dominikę Dopierałę z I Liceum Ogólnokształcącego.

W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców zwyciężył Artur Kasprzyk z ZS Ekonomicznych. Drugie miejsce zajął Bartosz Bambrowicz z ZS Technicznych, a na trzecim miejscu uplasował się Szymon Główczak z I Liceum Ogólnokształcącego.

W kategorii juniorek pierwsze miejsce zajęła Agata Kołodziej z III Liceum Ogólnokształcącego. Na kolejnych pozycjach medalowych uplasowały się: Joanna Dobras z I LO oraz Katarzyna Wasiak z ZS Usługowych.

Wśród chłopców w kategorii juniora zwycięstwo odniósł Mikołaj Dutkowski z ZS Ekonomicznych. Drugie miejsce zajął Maciej Szarczyński z ZS Budowlano Energetycznych, a na trzecim miejscu linię mety przekroczył uczeń tejze samej szkoły - Dawid Chłopek.

W klasyfikacji zespołowej bezapelacyjne zwycięstwo odniosły dziewczęta z I Liceum Ogólnokształcącego zdobywając 212 p. Na drugim miejscu uplasowały się uczennice z ZSP CKU w Przygodzicach - 141 p. a na trzecim miejscu zawody ukończyły dziewczęta z ZS Ekonomicznych - 124 p. W kategorii chłopców zwycięstwo odnieśli uczniowie ZS Transportowo - Elektrycznych - 155 p. wyprzedzając zaledwie o jeden punkt uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego - 154 p. oraz chłopców z ZS Technicznych - 114 p.

W zawodach uczestniczyło ponad 170 uczennic i uczniów szkół powiatu ostrowskiego. Warto dodać, iż czołowe "czwórki" z każdego biegu wywalczyły sobie prawo startu w finale wojewódzkim, który odbędzie się 9 kwietnia w Żerkowie.