Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Ponadgimnazjalnych

Przy znakomitej pogodzie - na kompleksie Piaski- Szczygliczka - rozegrano Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Ponadgimnazjalnych. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali na dystansie 10x1100 m. (wokół małego jeziorka). Na starcie stanęło 7 zespołów żeńskich i 10 męskich. Tradycyjnie już zwyciężyły oba zespoły sztafetowe z III Liceum Ogólnokształcącego i tym samym wywalczyły sobie awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w przyszłym tygodniu. Zdjęcia pod linkiem: FOTKI PRZEŁAJE

W grupie dziewcząt dominacja III LO była bezapelacyjna. Jednak o dalsze pozycję medalowe trwała zacięta walka. między II LO, ZS Usługowych i I LO. Wydawało się, iż w takiej kolejności przekroczą linię mety, lecz często o sile zespołu stanowią uczestnicy ostatniej zmiany, a tutaj doskonałym finiszem popisała się reprezentantka I LO wyprowadzając swój zespół na III miejsce. Medalowa trójka zatem przedstawiała się następująco: I m. - III LO, II m. - II LO - III m. - I LO.

W kategorii chłopców przez cały dystans trwała zacięta walka miedzy zespołami z III LO i ZS Technicznych. Niemal na każdej zmianie zmieniało się prowadzenie. Jednak na finiszowych metrach więcej siły zachował reprezentant III LO i tym samym przyprowadził swoją sztafetę na pierwszym miejscu. Tuż za nim, bo zaledwie o 3 sekundy bieg ukończyli uczniowie ZS Technicznych. A dalej co było... dużo zamieszania. Okazało się, iż na ostatnim odcinku doszło do zaskakujących rotacji pozycji. Niemalże pewna brązowego medalu ekipa z ZS Usługowych spadła na V miejsce, uczniowie z I LO wyprzedzili ZS Usługowych, ale z kolei zostali wyprzedzeni przez chłopaków z ZSP w Przygodzicach, a w dodatku w tym samym czasie jedna ze sztafet była dublowana. Spowodowało to olbrzymi chaos i dopiero odczyt z aparatu fotograficznego pozwolił ustalić czołową "piątkę" biegu. Tak więc zwycięzcami zostali uczniowie z III LO, II miejsce zajęli chłopacy z ZS Technicznych, brązowy medal stał się udziałem uczniów z ZSP w Przygodzicach, na czwartym miejscu uplasowali się przełajowcy z I LO, a V miejsce zajęli uczniowie z ZS Usługowych.

DZIEWCZĘTA

Miejsce

Nazwa szkoły

wynik

Pkt.

MUKS

1

III Liceum Ogólnokształcące

40.29

14

2

II Liceum Ogólnokształcące

41.55

11

3

I Liceum Ogólnokształcące

42.30

9

4

Zespół Szkół Usługowych

42.35

7

5

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych CKU

43.10

6

6

IV Liceum Ogólnokształcące

46.02

5

7

Zespół Szkół Ekonomicznych

49.15

4

CHŁOPCY

Miejsce

Nazwa szkoły

wynik

Pkt.

MUKS

1

III Liceum Ogólnokształcące

32.30

14

2

Zespół Szkół Technicznych

32.33

11

3

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych CKU

9

4

I Liceum Ogólnokształcące

 

7

5

Zespół Szkół Usługowych

 

6

6

Zespół Szkół Ekonomicznych

 

5

IV Liceum Ogólnokształcące

 

8

Zespół Szkół Transportowo - Elektrycznych

 

3

9

Zespół Szkół Budowlano - Energetycznych

 

2

10

II Liceum Ogólnokształcące

 

1

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic