Mistrzostwa Powiatu Ostrowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Biegach Przełajowych

Przy prawdziwie wiosennej pogodzie, na ostrowskich Piaskach-Szczygliczce, rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych Szkół Ponadgimnazjanych. W  zawodach wzięło udział ponad 200 dziewcząt i chłopców z 11 szkół ponadgimnazjalnych. Uczennice i uczniowie współzawodniczyli w dwóch kategoriach wiekowych: juniorów młodszych (klasy pierwsze) oraz juniorów (klasy II i III).

W klasyfikacji zespołowej zwycięstwo odniosły dziewczęta z I Liceum Ogólnokształcącego - Venetia gromadząc 174 p. przed uczennicami z ZSP CKU w Przygodzicach - 145 p. i biegaczkami z III Liceum Ogólnokształcącego - 142 p. W kategorii chłopców zwycięstwo odnieśli uczniowie z ZS Technicznych w Ostrowie - 241 p. przed chłopcami z I Liceum Ogólnokształcącego - Venetia - 221 p. i biegaczami z ZSP CKU w Przygodzicach - 117 p.

W biegu na dystansie około 1100 m. w kategorii klas pierwszych zwyciężyła Romana Dopierała z I Liceum Ogólnokształcącego - Venetia przed Natalią Gruchot z ZS Ekonomicznych i Gabrielą Kuroszczyk z I LO - Venetia. Na czwartym miejscu uplasowała się Julia Szczepanek z III LO

Na tym samym dystansie, ale wśród juniorek tryumfowała Olga Michalska z II Liceum Ogólnokształcącego przed Alesią Gniazdowską z IV LO i Tosią Zjawiony z I LO - Venetia. Czwarte miejsce zajęła Agnieszka Borońska z I LO - Venetia

Wśród juniorów młodszych w biegu na dystansie około 1800 m. zwyciężył Wiktor Kamiński z I Liceum Ogólnokształcącego - Venetia przed Pawłem Poprawą z ZS Ekonomicznych i Mikołajem Lasocińskim z ZS Technicznych. Czwarte miejsce zajął Patryk Rosiak - również z ZS Technicznych.

W grupie juniorów I miejsce zajął Bartłomiej Kulas z IV Liceum Ogólnokształcącego przed Szymonem Urbańskim z ZSP CKU w Przygodzicach i Szymonem Winiarskim z ZS Transportowo-Elektrycznych. Czwarte miejsce zajął Adam Młynarz z I LO - Venetia.

We wszystkich kategoriach wiekowych pierwsze "czwórki" wywalczyły awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się na początku czerwca w Żerkowie.

Obok link do komunikatu: KOMUNIKAT

Fotki umieszczone w linku: Fotki z zawodów