Supremacja I Liceum Ogólnokształcącego - Venetia w Przełajowych Mistrzostwach Powiatu Ostrowskiego

Aż 270 uczennic i uczniów szkół ponadgimnazjalnych stanęło na starcie w czterech biegach podczas Mistrzostw Powiatu Ostrowskiego w Biegach Przełajowych. Impreza odbyła się 21 kwietnia na Piaskach-Szczygliczce. W klasyfikacji drużynowej zdecydowanie zwyciężyli uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego - Venetia. W kategorii dziewcząt uczennice I LO zdobyły 349 p. i wyprzedziły swoje koleżanki z ZS Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach 190 p. oraz dziewczęta z III LO - 180 p. W kategorii chłopców - uczniowie z I LO zgromadzili 275 p. wyprzedzając ZS Ponadgimnazjalnych CKU z Przygodzic - 197 p. oraz III LO - 133 p. Opiekunką zwycięskich zespołów z I LO jest Katarzyna Gogolińska-Nadachowska.

Indywidualnie w grupie juniorek młodszych zwyciężyła Julia Pacyna z I LO - Venetia przed Aleksandrą Mróz III LO i Weroniką Spalony - ZS Ekonomicznych.

W kategorii Juniorek dominowała Weronika Kowal - III LO przed Julią Szczepanek - III LO i Leksandrą Rogalą - III LO.

W kategorii juniorów młodszych zwycięstwo odniósł Dawid Borowski - III LO przed Bartoszem Losy - III LO i Dawidem Szmania ZST-E

W kategorii juniorów zwyciężył Szymon Urbański - ZSP CKU Przygodzice przed Bartoszem Kulasem - IV LO oraz Dawidem Grytą - ZSZ Odolanów.

Do finałów Wojewódzkiej Licealiady w Biegach Przełajowych uzyskały awans pierwsze "szóstki" z każdego biegu. Szczegółowe dane w linku: KOMUNIKAT