Po emocjonującym meczu finałowym - siatkarki z II Liceum Ogólnokształcącego - Mistrzyniami Powiatu

Zwycięski zespół II LO

Niezwykle emocjonujący i wyrównany przebieg miał mecz siatkówki dziewcząt w finale Mistrzostw Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w którym uczennice II Liceum Ogólnokształcącego pokonały siatkarki z ZSP w Przygodzicach 2:1 (25-21,18-25,16-14). W meczu o III m. dziewczęta z ZS Ekonomicznych pokonały uczennice z IV LO w Ostrowie Wlkp. 2-0 (25-19, 25,17). Poziom tegorocznych rozgrywek był niezwykle wysoki. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, iż nigdy dotąd w historii tej imprezy nie było tylu dobrych zespołów - grających naprawdę niezłą siatkówkę. W finale spotkały się zespoły uchodzące od początku turnieju za faworytów - II LO w Ostrowie i ZSP w Przygodzicach. Oba zespoły dysponowały zbliżonymi, w sensie umiejętności, do siebie składami z liderkami - Agnieszką Adamek (II LO) i Kamilą Płaczek (ZSP Przygodzice). Warto pamiętać, iż te dwie zawodniczki w duecie - latem bieżącego roku - wywalczyły mistrzostwo Polski w siatkówce plażowej kadetek. Obok znajduje się link do fragmentów meczu finałowego: finał siatkarek Zdjęcia w galerii joomla