Najlepsi szachiści szkół ponadgimnazjalnych wyłonieni w mistrzostwach powiatu ostrowskiego

Ponad 40 reprezentantów z dziewięciu szkół - wzięło udział w Mistrzostwach Powiatu Ostrowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach. W rywalizacji drużynowej każdą szkołę reprezentowało 3 chłopców i jedna dziewczyna. Można jednak było wystawić w składzie większą ilość dziewcząt. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła drużyna ZS Technicznych w składzie: Adam Niezgódka, Weronika Mann, Kacper Zakrocki i Daniel Cicharski. Drugie miejsce zajęli reprezentanci I Liceum Ogólnokształcącego - Venetia w składzie: Szymon Rosik, Filip Michalski, Michał Marciniak i Natalia Kopacka. Na trzecim miejscu uplasowali się uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Robert Brylewski, Patryk Górny, Miłosz Ziemiański, Wiktoria Galbierska i Maciej Nowak.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężyła Wiktoria Galbierska - III LO w Ostrowie przed Natalią Kopacką - I LO - Venetia i Julia Witwicką - II LO w Ostrowie.

W kategorii chłopców zwycięstwo odniósł Filip Michalski - I LO Venetia przed Kacprem Zakrockim - ZS Technicznych Ostrów  i Miłoszem Ziemiańskim - III LO Ostrów

Dwa pierwsze zespoły wywalczyły awans do finału wojewódzkiego. KOMUNIKAT

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic