Małgorzata Jaśnikowska i Piotr Zimny wicemistrzami Wielkopolski w szachach

 

Małgorzata Jaśnikowska z I Liceum Ogólnokształcącego i Piotr Zimny z ZS CKU w Przygodzicach zostali wicemistrzami Wielkopolski w szachach.

Po sukcesie w eliminachach powiatowych, Ania Marek i Piotr Zimny z Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przygodzicach oraz Małgorzata Jaśnikowska i Adam Pera z I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim reprezentowali powiat ostrowski w finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Wielkopolskiego w szachach, które odbyły się 4 grudnia 2010 w Koninie. Zawody miały charakter indywidualny, więc każde z nich miało do rozegrania kilkanaście pojedynków. W rezultacie trwających od 10 rano do godziny 17 po południu zawodów, Małgosia i Piotr okazali się Wicemistrzami Wielkopolski,Adam zajął 5 miejsce, a Ania uplasowała się na 29 pozycji wśród dziewcząt. W turnieju wzięło udział łacznie 72 dziewcząt i chłopców z naszego województwa. Niedługo odbędą się finały Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski, do których nasi szachiści również się zakwalifikowali :-) Należy życzyć sukcesów i .... kondycji :-) bo oczekiwania i apetyty wzrastają w miarę sukcesów ..
Gratulacje dla nich oraz ich opiekunów - Katarzyny Nadachowskiej (I LO) oraz Marcinowi Nowickiemu (ZS CKU Przygodzice).  (Więcej zdjęć w galerii joomla.)

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic