Ułamka sekundy zabrakło do dobycia medalu przez I LO w Ostrowie w Wojewódzkiej Licealiadzie w ...Szachach

Szachy kojarzą się z majestatyczną grą, kiedy to mijają "wieki" zanim któryś z graczy wykona ruch. Ale istnieją inne odmiany tej konkurencji w których na rozegranie jednej partii przeznacza się bardzo mało czasu. Tak też było podczas Wojewódzkiej Licealiady w Szachach. Czas trwania jednej partii szachowej nie mógł przekroczyć 15 minut. Po upływie tego okresu, jeśli mecz był nieroztrzygnięty (bez wzgledu na sytuację na szachownicy) przegrywał ten komu "spadł" czas. I właśnie ułamka sekundy zabrakło Marcinowi Malakowi do zwycięstwa w pojedynku szachowym, którego stawką był brązowy medal reprezentacji I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wlkp. Marcin będąc w sporym "niedoczasie" wykonał posunięcię matujące. I w tymże momencie "spadł" mu czas. Marcin twierdził, iż ostatni ruch wykonał jeszcze w czasie. Jednak sędziowie uznali inaczej. Mimo wszystko zajęcie IV m. w finale wojewódzkim jest sporym sukcecem reprezentacji I Liceum Ogólnokształcacego.

A co na ten temat powiedziała opiekunka zespołu Pani mgr Katarzyna Nadachowska - Sekundy, a nawet mniej! Ułamka sekundy zabrakło szachistom I LO do brązowego medalu Mistrzostw Województwa w szachach drużynowych…W eksperymentalnym składzie, dwie dziewczyny i dwóch chłopców wywalczyło ostatecznie miejsce IV. I choć wiem, że decyzja sędziów wzbudziła kontrowersje wśród naszych uczniów, że czuli się zawiedzeni i byli po prostu źli to i tak składam im serdeczne gratulacje! To duży sukces znaleźć się tak blisko podium, na tak prestiżowych zawodach, zostawiając w pokonanym polu 40 drużyn z całego województwa. Brawo dla Gosi Jaśnikowskiej, Ewy Krawczyk, Marcina Malaka, Marka Sienkiewicza i dla rezerwowych naszej drużyny – Dawida Kubicy i Łukasza Szramesa.

A ja ze swej strony dodaję gratulacje również dla opiekunki zespołu.

 

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic