Znakomita postawa uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Wojewódzkiej Licealiadzie w Lekkiej Atletyce

Doskonale spisali się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrowskiego w Wojewódzkiej Licealiadzie Szkół Ponadgimnazjalnych zdobywając pięć medali i aż 13 miejsc w finałowej "ósemce". Najcenniejszy - złoty medal - wywalczyła Weronika Kowal z III LO zwyciężając w biegu na 100 m. przez płotki z rezultatem - 15,76 s. Srebrne medale zdobyli: Dorota Stasiak z II LO w biegu na 400 m. z czasem - 1.00,00 oraz Marcin Malak z I LO w skoku wzwyż - 1,85 m. Brązowe medale stały się udziałem uczniów z III LO - Artura Sikory w biegu na 3000 m. - 9.03,76 s. oraz Dawida Górskiego w skoku w dal - 6,32 m.   Zdjęcia w galerii joomla

Tuż za podium - na czwartych miejscach - uplasowali się: Magadlena Lubecka - II LO w pchnięciu kulą - 11,10 m., Michał Kucharski - ZS Bud.-Energ. w biegu na 100 m. - 11,70 s. oraz Dominik Kubacki - ZS Technicznych w rzucie oszczepem - 51,03 m.

Szóste miejsce w skoku w dal zajęła Karolina Wawrzyniak - II LO w skoku w dal - 4,99 m.

Na siódmych pozycjach uplasowali się: Gabriela Wójcik - I LO w skoku wzwyż - 1,40 m., Beata Majk - III LO w biegu na 100 m. - 13,86 s. oraz Miłosz Fluder - ZS Tech. w biegu na 110 m. przez płotki - 16,89 s.

Na ósmej pozycji zawody ukończył Mateusz Świtała - ZS Bud.-Energ. w biegu na 1500 m. - 4.29,80 s.

Dziewiąte miejsce zajęła sztafeta 4x100 m. chłopców z III LO - 46,24 s. Dziesiąte miejsce zajął Adam Radoszewski - ZS Bud.-Energ. w biegu na 200 m. - 24,39 s. Na jedenastych pozycjach uplasowali się: Katarzyna Walotka - III LO w biegu na 800 m. - 2.38,32 s. oraz Adam Młynarz - I LO w biegu na 110 m. przez płotki - 18,59 s. Na czternastej pozycji ukonczył bieg na 800 m. - Patryk Frąszczak - ZS Technicznych - 2.08,74 s. Szesnaste miejsca zajęli: Marta Nowak - I LO w skoku wzwyż - 1,30 m. oraz Sebastian Chłopek - III LO w biegu na 800 m. - 2.10,33 s. Siedemnaste miejsce stało się udziałem Macieja Nowaka z I LO, który rzucił oszczepem na odległość 24,35 m. Duże szanse medalowe miała sztafeta 4x100 m. dziewcząt, lecz fatalna ostatnia zmiana pałeczki spowodowała nie tylko spadek z trzeciej pozycji na piątą, ale również dyskwalifikacje za przekroczenie strefy zmian.

Komentarz prezesa MUKS - Marka Walczaka - Jestem bardzo zadowolony z postawy dziewcząt i chłopców w tej prestiżowej imprezie. Wojewódzka Licealiada jest najbardziej znaczącą imprezą lekkoatletyczną dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w Wielkopolsce. Startują tutaj wszyscy najlepsi - zawodnicy trenujący w klubach i uczniowie amatorsko uprawiający lekkoatletykę. Zawody poprzedzone są eliminacjami powiatowymi i rejonowymi. W wyniku tej dwustopniowej selekcji najlepszych zawodniczek i zawodników, w wojewódzkim finale uczestniczy po 21 uczestników w każdej konkurencji (7 rejonów po 3 zawodników) oraz po 14 sztafet (7x2). Nie pamiętam tak doskonałego występu reprezentacji powiatu ostrowskiego. Pięć medali, trzynaście miejsc finałowych to naprawdę robi wrażenie. Zawsze podkreślam, iż celem Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego jest promowanie sportu. Cieszy nas, przede wszystkim, jak największy udział młodzieży w imprezach sportowych - wyniki są sprawą wtórną. Pamiętać należy jednak, iż z większej ilości startujących łatwiej wyłonić najbardziej utalentowane jednostki. I tak też się stało tym razem. Spośród 21. reprezentantów powiatu ostrowskiego w tej imprezie - zawodników klubowych było tylko sześciu. Pozostali uczestnicy byli tymi "wyłowionymi talentami"... W szkołach ponadgimnazjalnych powiatu ostrowskiego został przed kilkoma laty stworzony system współzawodnictwa - system promujący powszechność uprawiania sportu. To dzięki nauczycielom szkół ponadgimnazjalnych - na stadionie Stali - podczas Licealiady Powiatowej zjawiło się ponad 500 dziewcząt i chłopców. Jest to absolutny rekord Wielkopolski!!! Nawet w Powiatowej Licealiadzie w Poznaniu, w którym jest kilkadziesiąt szkół ponadgimnazjalnychł, udział wzięła mniejsza ilość uczestników. Warto aby o tym wszyscy pamiętali...