III miejsce Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych w Finale Wojewódzkim SPG w Piłce Ręcznej

Doskonale spisali się chłopcy z ZS Transportowo-Elektrycznych w Ostrów Wlkp. zajmując III m. w Finale Województwa Wielkopolskiego w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.

W finale wojewódzkim wystartowały 4 zespoły wyłonione z z eliminacji rejonowych. W pierwszym półfinale ZS Nr 1 Wągrowiec pokonał L.O. Wągrowiec 22:15. W drugim meczu półfinałowym ZST-E z Ostrowa Wlkp uległ II LO w Obornikach Wlkp. 13:16.

W meczu o III m. drużyna ZS Transportowo-Elektrycznych zremisowała z LO Wągrowiec 16:16. O zwycięstwie ostrowskiej drużyny zadecydowały rzuty karne. Również w meczu finałowym w regulaminowym czasie padł remis 17:17. W rzutach karnych lepsi okazali się jednak chłopcy z ZS nr 1 w Wągrowcu i to oni wywalczyli złote medal.

Komentarz Rafała Stępniak - opiekuna zespołu: Warto dodać, że ekipa Rafała Stempniaka pojechała na ten finał w okrojonym składzie.W wyniku kontuzji nie pojechali czołowi zawodnicy Ksawery Gajek, który ma złamaną kość śródręcza, Patryk Dołbizno, stłuczone śródstopie i Dawid Stempniak, który przegrał z wirusem jelitowym. Dlatego dodatkowe słowa uznania dla całej ekipy za wspaniałą postawę na boisku.

„Moi chłopcy rozegrali bardzo dobre dwa mecze, dali z siebie wszystko, i jestem z nich dumny, że nie spuścili głów pomimo absencji swoich kolegów. Bardzo się cieszę z tego sukcesu. Myślę ,że za rok będzie lepiej gdyż my graliśmy w zasadzie tylko pierwszą klasą, a nasi rywale mieli w szeregach  trzecioklasistów , którzy już nie będą mogli w następnych latach brać udziału w tych rozgrywkach.”

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic