Znakomity występ ostrowskich lekkoatletek w Finale Wojewódzkim Licealiady

Znakomicie spisały się dziewczęta ostrowskich szkół ponadgimnazjalnych w Finale Wojewódzkim Licealiady w Lekkiej Atletyce zdobywając 5 medali (3 złote i dwa brązowe). Na najwyższym stopniu podium stanęły: Weronika Kowal - za bieg na 200 m. - III Liceum Ogólnokształcące - z nowym rekordem życiowym - 25,98 s., Julka Dutkiewicz - I Liceum Ogólnokształcące - za skok wzwyż - 1,65 m. oraz sztafeta szwedzka (100+200+300+400 m.) z II Liceum Ogólnokształcącego - 2.28,66 s.

Ponadto srebrne medale zdobyły: sztafeta szwedzka z III LO w Ostrowie Wlkp - 2.29,24 s. oraz Dorota Stasiak - II Liceum Ogólnokształcące - w biegu na 400 m. - 1.00,38 s.

Obok prezentuję link do komunikatu: KOMUNIKAT LICEALIADY

Obok link do zdjęć na google: Fotki z Licealiady

Rekord życiowy w skoku w dal pobiła Karolina Wawrzyniak - II LO - plasując się na IV m. w skoku w dal - 5,24 m. Również IV m., lecz w skoku wzwyż zajął Miłosz Sroczyński - ZS Technicznych - 1,80 m. Na V pozycji ukończyły bieg sztafetowy 4x100 m. dziewczęta z I LO z wynikiem - 53,79 s. Szóste miejsca zajęli: Anna Andrzejewicz - I LO - w biegu na 100 m. przez płotki - 16,91 s. (życiówka), Miłosz Fluder - ZS Technicznych - w biegu płotkarskim na 110 m. - 16,62 s.oraz sztafeta 4x100 m. z tej samej szkoły - 46,79 s. W biegu na 110 m. przez płotki VIII m. zajął Adam Młynarz - I LO - z wynikiem 18,33 s.

W punktacji zespołowej dziewcząt, na 91. sklasyfikowanych szkół, najwyżej zostały sklasyfikowane dziewczęta z I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wlkp. - zajęły one VIII m. z wynikiem 62 p. Na IX m. zawody ukończyły uczennice II LO - 61 p., a na X pozycji uplasowały się lekkoatletki III LO - 60 p. Zwycięstwo odniosły uczennice z ZS w Puszczykowie - 136 p.

W kategorii chłopców zwyciężyli również uczniowie z ZS w Puszczykowie zdobywając 123 p. Na XVIII m. zawody ukończyli uczniowie z ZS Technicznych - 40 p.

Komentarz:

Jestem bardzo zadowolony ze startu uczennic i uczniów z powiatu ostrowskiego. Pięć medali w tym trzy złote i dwa srebrne plasują nas z pewnością w czołówce Wielkopolski. Julka Dutkiewicz i Weronika Kowal potwierdziły, iż są czołowymi zawodniczkami, nie tylko w województwie, ale i w kraju. Julka uzyskał bardzo dobry wynik, jak na koniec sezonu, w skoku wzwyż - 1,65 m. pokonując o 5 centymetrów brązową medalistkę Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Marikę Ratajczak z LO Września oraz finalistkę tej imprezy - Angelikę Dziurlę z ZS Puszczykowo. Weronika Kowal zwyciężyła bezapelacyjnie w biegu na 200 m. i to z "życiówką" - 25,98 s. Pasjonującą walkę o zwycięstwo stoczyły sztafety szwedzkie (100+200+300+400 m.). Po trzech zmianach, aż sześc sztafet pretendowało do zwycięstwa... I to na szóstej pozycji biegły dziewczęta z II Liceum Ogólnokształcącego. Przed nimi na trzecim miejscu pokonywały dystans uczennice z III LO. Jednak fenomenalna postawa biegnącej na ostatniej zmianie (400 m.) - Dorotki Stasiak z II LO sprawiła, iż właśnie ta sztafeta tryumfowała. Jestem pełen podziwu dla tej zawodniczki, którą w tym roku trapiły problemy zdrowotne. Jednak teraz się odbudowała i pobiegła niezwykle odważnie i skutecznie... Do takiego biegu trzeba mieć prawdziwy charakter zwycięzcy... Wydawało się, iż do wspaniałego finiszu Dorotki dołączy się Weronika Kowal z III LO. Jednak zbyt długo "czaiła się", a ponadto tego dnia chyba była gorzej dysponowana na dystansie 400 m. od wspomnianej Dorotki i dopiero w końcówce biegu skutecznie zaatakowała drugie miejsce zdobywając wraz z koleżankami uplasowały się na III miejscu. Dość niespodziewanie rekord życiowy pobiła w skoku w dal Karolina Wawrzyniak z II LO. Skok na odległość 5,24 m. i to oddany w ostatniej próbie pozwolił jej na zajęcie IV miejsce. Szkoda, że nie stanęła na podium, gdyż w poprzednich latach taki rezultat gwarantowałby medal. W tym roku poziom tej konkurencji był niezwykle wysoki. Również IV m., ale w skoku wzwyż zajął Miłosz Sroczyński z ZS Technicznych. Przegrał srebrny i brązowy medal.. próbami... Gdyby powtórzył rezultat z zawodów rejonowych 1,83 m. zająłby drugie miejsce, a tak z wynikiem 1,80 m. musiał zadowolić się czwartym miejscem. Bardzo dobrze pobiegła dystans 100 m. przez płotki Ania Andrzejewicz z I LO pobijając rekord życiowy wynikiem 16,91 s. Był to naprawdę dobry bieg w wykonaniu tej uczennicy. Dobre wyniki indywidualne przełożyły się na dobry rezultat punktowy ostrowskich liceów. Zajęły one kolejno VIII, IX i X m. na prawie 100 sklasyfikowanych szkół. Były to z pewnością świetne zawody dla ostrowskich szkół ponadgimnazjalnych.