Doskonały występ dziewcząt z III Liceum Ogólnokształcącego w Sztafetach Przełajowych

Świetnie spisały się dziewczęta z III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wlkp. zajmując II miejsce w Finale Wojewódzkim Licealiady w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10x800 m. Zawody odbyły się na Hipodromie Wola w Poznaniu przy bardzo niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Jednak podopieczne Grażyny Cieśli wykazały się wielką determinacją i wolą walki. Sztafetę rozpoczęła Julka Szczepanek przybiegając na swoją zmianę na III pozycji spośród 38 uczestniczących zespołów. Na kolejnych zmianach dziewczęta z Ostrowa wciąż plasowały się w czołowej "piątce", lecz trudno było przewidzieć czy włączą się do walki o medale. Jednak na ostatnią zmianę zostawiły swoją liderkę - Weronikę Kowal, która pobiegła doskonale wyprzedzając po drodze kilka rywalek i wyprowadzając sztafetę na II miejsce. Do zwycięskiej sztafety z ZS nr 1 w Ostrzeszowie zabrakło im zaledwie piętnastu metrów... Dziewczęta biegały w składzie: Julia Szczepanek, Aleksandra Rogala, Beata Majk, Aleksandra Mróz, Nicola Młynarz,Wiktoria Nowicka, Aleksandra Mazurek, Kaja Krystek, Natalia Wajrauch, Weronika Kowal, Katarzyna Ciesiółka, Emila Piaskowska.

Opiekunka zespołu - Grażyna Cieśla nie kryła zadowolenia z postawy dziewcząt. Spodziewała się dobrego występu, lecz tak dobra postawa jej podopiecznych zaskoczyła ją. A mogło być jeszcze lepiej, gdyż w ostatniej chwili przed wyjazdem był zmuszona w miejsce "stałych" dwóch reprezentantek wstawić nieco gorsze zawodniczki. Być może w pełnym składzie byłoby złoto. Zadowolona ze swojego występu na ostatniej zmianie - Weronika Kowal stwierdziła, iż biegło jej się bardzo dobrze, lecz podczas biegu nie bardzo wiedziała na której znajduje się pozycji z uwagi na dublowanie kolejnych zawodniczek i dopiero na mecie dotarło do niej, iż przyprowadziła zespół na II pozycji.

W zawodach wzięli udział również uczniowie z III LO w Ostrowie Wlkp. Podopieczni Tomka Wasielaka w stawce 28 zespołów uplasowali się dokładnie w środku czyli na 14 pozycji. Ten występ również można uznać za dobry zważywszy na fakt uczestnictwa w zespole z Ostrowa tylko jednego trenującego w klubie zawodnika

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic