Szachiści z Ostrowa w czołówce Wielkopolski

Bardzo dobrze spisały się ostrowskie zespoły szkół ponadgimnazjalnych w Finale Wojewódzkim w Szachach. Reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego - Venetia zajęła IV miejsce a zespół III Liceum Ogólnokształcącego uplasował się na IX pozycji. W finale wojewódzkim uczestniczyło 36 zespołów.

Poniżej relacja opiekunki reprezentacji I LO z Ostrowa Wlkp. - Katarzyny Nadachowskiej-Gogolińskiej

W piątek 4 marca drużyna I Liceum Ogólnokształcącego wzięła udział w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych w Zbąszyniu.

Niestety. I tym razem medal nie był nam pisany…I choć czwarte miejsce w Igrzyskach Wojewódzkich jest powodem do zadowolenia, to wiem, ze nasi

zawodnicy liczyli na więcej. Ba, wszyscy liczyliśmy. Graliśmy naprawdę świetnie, tak dobrze, by przed ostatnią rundą znaleźć się na II miejscu i spaść po remisie

z zespołem z Kalisza na miejsce IV przegrywając z trzecią drużyną Mistrzostw zaledwie o pół punktu…Wystarczył jeden remis w jednym z pojedynków… Szkoda.

Nasza drużyna przegrała tylko z Mistrzami Województwa, dwa pojedynki zremisowała, reszta była dla nich zwycięska, ale to nie wystarczyło.

Poziom tych zawodów zawsze jest bardzo wysoki, a w czołówce bardzo ciasno…Dziękuję im za ten start, wiem, ze dali z siebie tyle, ile mogli i gratuluję serdecznie.

Naszą szkołę reprezentowali: Maciej Chmielarz – kapitan, Natalia Kopacka, Filip Michalski, Michał Marciniak, Justyna Świtała – rezerwowa.

Szczegółowe wyniki znajdują się w linku: WYNIKI

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic