Mateusz Kowalski z III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie wicemistrzem Wielkopolski w pływaniu

Duży sukces odniósł Mateusz Kowalski z III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wlkp. zajmując w Mistrzostwach Wielkopolski Szkół Ponadgimnazjalnych w Pływaniu II miejsce na dystansie 50 m. w stylu grzbietowym z czasem 30,22 s. W tej samej konkurencji VIII miejsce zajął Michał Strąk z I LO "Venetia" - 35,68 s.

Wśród dziewcząt najlepiej spisała się Aleksandra Kowalczyk - III LO Ostrów Wlkp. zajmując IV miejsce na dystansie 50 m. stylem motylkowym - 32,26 s. Na tym samym dystansie, ale w stylu klasycznym VII miejsce zajęła Zuzanna Maciejewska - również z III LO - 42,88 s. Pozostali uczestnicy tych mistrzostw z powiatu ostrowskiego uplasowali się poza pierwsza dziesiątką (komunikat).

W sztafecie pływackiej 10x50 m. dziewcząt XI miejsce zajęła ekipa z III LO w Ostrowie, a na XIX miejscu konkurencje ukończyły dziewczęta z I LO - "Venetia".

W sztafecie pływackiej 10x50 m. chłopców IX miejsce zajęli pływacy z III LO Ostrów, a tuz za nimi na XI miejscu przypłynęli do mety uczniowie z I LO "Venetia".

W klasyfikacji generalnej zawodów w kategorii dziewcząt zwyciężyły uczennice ZSMS w Poznaniu - 735 p. Na XXI miejscu uplasowały się uczennice z III LO - 283 p. a na XXV miejscu ukończyły imprezę uczennice z I LO "Venetia" - 136 p.

W klasyfikacji generalnej zawodów w kategorii chłopców zwyciężyli uczniowie z ZS nr 2 w Lesznie - 740 p. Na XXII miejscu uplasowali się uczniowie z I LO "Venetia" - 328 p. a na XXIII miejscu ukończyli imprezę uczniowie z III LO w Ostrowie - 288 p.