Siedem medali reprezentantów powiatu ostrowskiego w Wojewódzkiej Licealiadzie w Lekkiej Atletyce

Świetnie zaprezentowali się reprezentanci powiatu ostrowskiego w Finale Wojewódzkiej Licealiady zdobywając 7 medali: jeden złoty, dwa srebrne i 4 brązowe. Zawody zostały przeprowadzone na stadionie w Poznaniu na...raty. W kalendarzu imprez SZS Wielkopolska datą ich realizacji był październik 2016 r. Jednak po rozpoczęciu imprezy w wyznaczonym terminie okazało się, iż warunki pogodowe nie pozwalają na kontynuację ich ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, a także na zwykle wypaczenie wyników chociażby z trywialnego względu, iż uczestnicy dysponowali bardziej lub mniej profesjonalnym sprzętem, co w tych warunkach wypaczało sens rywalizacji na równych zasadach. Postanowiono jednak zaliczyć odbyte już konkurencje, a w nowym - letnim terminie - dokończyć imprezę. Oczywiście samo przerwanie zawodów było jak najbardziej słuszne, ale myślę, że lepiej byłoby w CAŁOŚCI powtórzyć imprezę w równych dla wszystkich warunkach. Z drugiej strony nieetyczne byłoby odebranie wywalczonych już medali.... Decyzja zapadła i zawody dokończono 31 maja 2017 r.

Złoty medal dla powiatu ostrowskiego zdobył  Miłosz Sroczyński - ZST Ostrów - w skoku wzwyż - 1,85 m.. Srebrne krążki stały się udziałem: Alicji Bieleckiej - ZSP CKU Przygodzice - w pchnięciu kula 3 kg - 11,47 m. oraz Dawida Borowskiego - III LO - w biegu na 800 m. - 4.16,13 s. Brązowe medale zdobyli: Bartosz Losy - III LO - w biegu na 800 m. - 2.02,94 s., Patryk Wykrota - I LO - w skoku w dal - 6,27 m., Julia Grzegorowska w skoku w dal - 5,24 m. oraz sztafeta 4x100 m. chłopców ZST w Ostrowie - 45,72 s. Szkoda, iż jedna z faworytek konkursu skoku w dal - Natalia Benedykcińska z ZS Usługowych w trakcie konkursu doznała kontuzji i musiała się z niego wycofać.

Bardzo wysoko, bo na IV miejscu drużynowo wśród chłopców została sklasyfikowana drużyna ZS Technicznych zdobywając 99 p., a na XIII m. w tej samej klasyfikacji znalazł sie zespół z III LO w Ostrowie. Wśród dziewcząt najwyżej uplasowały się dziewczęta z ZSP CKU w Przygodzicach - XV m. - 37 p.