Brązowy medal sztafety chłopców z III LO w Ostrowie Wlkp. - 10x800 m. w Mistrzostwach Wielkopolski SPG

Znakomicie spisały się sztafety dziewcząt i chłopców z III Liceum Ogólnokształcącego w Finale Wojewódzkim Sztafetowych Biegów Sztafetowych 10x800 m. Chłopcy zajęli III miejsce zdobywając brązowe medale po znakomitym i pełnym emocji biegu na poznańskim Hipodromie-Wola. Na pierwszej zmianie doskonale pobiegł Bartosz Losy, który przyprowadził sztafetę z Ostrowa na pierwszym miejscu z kilkudziesięciometrową przewagą. Przez kolejnych pięć zmian chłopcy nie oddali prowadzenia. Jednak później dogoniły ich sztafety z ZSP nr 1 w Jarocinie oraz ZSP nr 1 z Kępna. Trwała zacięta walka dosłownie do ostatniego metra.... Chłopcy z Jarocina uzyskali lekką przewagę nad zespołami z Kępna i Ostrowa. Na ostatni odcinek biegu lider ostrowskiego zespołu Dawid Borowski wybiegł z kilkudziesięciometrową stratą do sztafety z ZSP nr 1 z Jarocina i kilkumetrową stratą do ZSP nr 1 z Kępna. Obaj ci zawodnicy znali się doskonale z wielu wcześniejszych potyczek, w tym w mistrzostwach kraju. O zwycięstwie zawodnika z Kępna zadecydowały końcowe metry, a różnica na mecie wyniosła zaledwie 60 centymetrów... Zespół chłopców z III LO, którego opiekunem jest pan Tomasz Wasielak, wystąpił w składzie:Bartosz Losy, Robert Kulesza, Wojciech Binek, Maksymilian Gawarecki, Piotr Stempniak, Konrad Dudka, Piotr Pasternak, Maciej Sajnaj, Kacper Bilski i Dawid Borowski.

Bardzo dobrze spisały się również dziewczęta z III LO zajmując VI miejsce. Mimo nie najlepszego początku z każdą kolejną zmianą uczennice III LO przesuwały się do przodu. Na ostatnią zmianę na szóstej pozycji wyruszyła liderka zespołu Ola Losy. Mimo świetnej postawy i znacznego dogonienia rywalek z miejsc IV i V utrzymała tą bardzo dobrą - VI pozycję. Dziewczęta pod opieką pani Grażyny Cieśli wystąpiły w składzie: Mróz Aleksandra, Poprawska Małgorzata, Ciesiółka Katarzyna, Adamkiewicz Anna, Kut Monika, Garstka Julia, Adamek Klaudia, Kałużna Pamela, Witczak Olga, Losy Aleksandra. Rezerwowymi były: Dorota Jędrzejak oraz Aleksandra Kowalczyk.

 

Warto dodać, iż w Finale Wojewódzkim prawo startu uzyskały zwycięskie zespoły dziewcząt i chłopców z mistrzostw poszczególnych powiatów. W rywalizacji chłopców ostatecznie udział wzięły 23 zespoły a w kategorii dziewcząt - 26 zespołów.

 

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic