FINAŁ CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNY edycji 2017-2018 r.

 

Wyjątkowo w środę 30 maja 2018 na stadionie Stali LA w Ostrowie rozegrano ostatnią - szóstą rundę Czwartków Lekkoatletycznych sezonu 2017-2018. Tym samym dziewczęta i chłopcy z klas szóstych i młodszych, a nawet przedszkolaki zakończyli swoje zmagania w obecnej edycji tej imprezy.  Zawody te spełniły oczekiwania organizatorów - wystąpiło wiele utalentowanych dzieci. W tym roku dominowały dziewczęta. Poziom jaki zaprezentowały niektóre z nich rokują im ogromne sukcesy w przyszłości na arenach krajowych, a może i międzynarodowych.  Na Czwartki przyprowadzali swoje pociechy rodzice, dziadkowie, opiekunowie i nauczyciele wychowania fizycznego. Dla wielu uczestników były to pierwsze zawody w życiu i nie zawsze w tej rywalizacji o wynik chodziło, ale również o udział i dobrą zabawę. Wielu z nich z pewnością łyknęło bakcyla sportu i zobaczymy ich w kolejnej edycji tej imprezy, która rozpocznie się już we wrześniu. Najlepsi z bieżących zmagań już 7 czerwca wystąpią na stadionie Olimpia w Poznaniu w Finałach Wojewódzkich Czwartków Lekkoatletycznych.  Myślę, że jak co roku, przywieziemy "worek" z medalami.  Klub Sportowy Stal LA po raz pierwszy pod kierunkiem nowego kierownictwa  był organizatorem tej rywalizacji. Może nie wszystko wypadło wspaniale organizacyjnie, ale wszyscy trenerzy i działacze starali się stworzyć fajne zawody dla dzieci. Szkoda tylko, że w tych ostatnich - finałowych Czwartkach w pewnym momencie przeszła nad stadionem ulewa i opóźniła ceremonię  wręczenia pucharów, medali i upominków dla czołowych "szóstek" w każdej grupie wiekowej. Ale wszyscy spokojnie przeczekali niedogodności pogodowe i doczekali się - wyszło słońce i w jego blasku odbyła się wspaniała uroczystość nagrodzenia zwycięzców. A przybyli na nią, oprócz kierownictwa klubu, Pani Prezydent Miasta - Beata Klimek, kierowniczka referatu sportu UM - Danuta Skrzypczak oraz nasz sprzymierzeniec - wielbiciel Królowej Sportu -  Pan Krzysztof Kaczmarek - właściciel Bakry. Wszyscy oni z prezesem KS STAL LA - Marcinem Grzegorowskim i wiceprezesem Tomaszem Dąbrówką udekorowali najlepszych uczestników.

W ostatnim Czwartku padło szereg bardzo dobrych rezultatów, szczególnie w skoku w dal - Dominika Rataj z Jankowa Przygodzkiego skoczyła w dal 5,00 m. - 146 p. Druga była Dagmara Adamcio z ZS S. Salezjanek - 4,96 m. - 143 p. W tej samej konkurencji, ale w kategorii klas piątych Olga Szlachta uzyskała 4,60 m. - 142 p. Ola Koniarek w kategorii dziewcząt najmłodszych skoczyła wzwyż 1,20 m. - 141 p., a w tej samej grupie wiekowej Amelia Grzegorowska w skoku w dal uzyskała 4,10 m. -135 p. Świetnie pobiegła na 300 m. Lena Dąbrówka bijąc życiówkę wynikiem 44,32 s. - 133 p.

W tym sezonie chłopcy uzyskują słabsze rezultaty od dziewczynek, stąd na wyróżnienie zasługują jedynie rezultaty: Jakuba Płócienniczaka w kategorii najmłodszych chłopców, który rzucił palantówką 34 m. - 117 p, Jakuba Mamota z Kadeta Rawicz - kat. klas piątych w skoku w dal -4,50 - 116 p. oraz Marcela Szeferarównież z Kadeta Rawicz w rzucie palantówką 33 m. - 112 p. (kat. najmłodsza).

Zawody były współfinansowane  ze środków Gimna-Miasto Ostrów Wielkopolski

Wyniki szczegółowe w linku: REZULTATY CZWARTKÓW

Oczywiście najważniejszym punktem programu było zliczenie punktów uczestników tej edycji Czwartków i ich dekoracja.

 

DZIEWCZĘTA

W grupie klas szóstych - 2005 r. zwyciężyła Inga Kanicka - SP Sióstr Salezjanek - 1698 p. Tylko minimalnie z nią przegrała Dominika Rataj z SP Janków Przygodzki - 1673 p. Trzecie miejsce zajęła Emilia Twardowska - SP Wtórek - 1523 p.

W grupie klas piątych - 2006 r. zwyciężyła Olga Szlachta - SP Gorzyce Wielkie - 1742 p. Drugie miejsce zajęła Oliwia Płonka - SP Sióstr Salezjanek - 1387 p. Na trzecim miejscu uplasowała się Nicola Benedykcińska - SP 5 Ostrów - - SP Wtórek - 1069 p.

W grupie rocznika 2007 i młodszych zwyciężyła Lena Kanicka - SP Sióstr Salezjanek - 1805 p. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Koniarek - SP Tarchały Wielkie 1635 p. Na trzecim miejscu uplasowała się Amelia Grzegorowska - SP 6 Ostrów - 1477 p.

CHŁOPCY

W grupie klas szóstych - 2005 r. zwyciężył Jakub Orczykowski - SP 6 Ostrów - 996 p. Drugie miejsce zajała Dominik Rosik - SP 5 Ostrów - 891 p, a na trzecim miejscu uplasował się Aleksander Bańkowski z Kadeta Rawicz - 814 p.

W grupie klas piątych - 2006 r. zwyciężył Piotr Rak - SP Lutogniew - 1237 p. Drugie miejsce zajął Jakub Mamot z Kadeta Rawicz  - 1149 p. Na trzecim miejscu uplasował się Kamil Lemiesz - SP Ołobok - 964 p.

W grupie rocznika 2007 i młodszych zwyciężył Jan Namysł - SP 5 Ostrów - 1246 p. Drugie miejsce zajął  Bartłomiej Łuczak - SP Przygodzice - 1213 p. Na trzecim miejscu uplasował się Oliwier Frąckowiak z Kadeta Rawicz - 1162 p.

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic