Kolejny świetny wystep LEKKOATLETÓW - cztery medale podczas Mistrzostw Makroregionu

Kolejny świetny występ Ostrowskich Lekkoatletów - tym razem na Makroregionie U16 w Poznaniu!

Link do fotek: Makroregion

Sezon lekkoatletyczny powoli dobiega końca, a nasi lekkoatleci wciąż zaskakują świetną dyspozycją.
Tym razem nasi młodzicy rywalizowali z rówieśnikami z Województwa Wielkopolskiego oraz Zachodniopomorskiego w bezpośrednich kwalifikacjach do Mistrzostw Polski U16, które odbęda się już za dwa tygodnie w Bełchatowie.

Bezpośrednią przepustkę do tej imprezy zapewnił sobie Kacper Adamczak, który po stojącym na bardzo wysokim poziomie biegu na 2000m ostatecznie uplasował się na drugiej pozycji bijąc rekord życiowy sprzed tygodnia o ponad 4 sekundy - 6.02.56.

Prawdziwą eksplozje formy zaprezentował Kuba Robotnikowski, który w konkursie skoku w dal, w ostatniej kolejce poprawił się aż o 37 cm i z piątej pozycji przeskoczył na drugą lokatę, zdbywając tym samym srebrny medal z wynikiem 6.32m!

Prawdziwą duszę wojownika pokazał Damian Drozdowski, który na listach startowych zajmował dopiero siódme miejsce, ale w rozegranym po mistrzowsku 
taktycznie biegu, wywalczył 3 miejsce i brązowy medal.

Dużą niespodziankę sprawiła sztafeta 4x100m chłopców, która w nieco rezerwowym składzie pobiegła bardzo ambitnie i dopiero w samej końcówce przegrała srebrny medal uzyskując bardzo wartościowy rezultat 48.50s. Sztafeta pobiegła w składzie: Damian Drozdowski, Maciej Siedlecki, Jakub Robotnikowski oraz Adrian Wróblewski.

Szkoda, że z powodu kontuzji w pełnej dyspozycji tego dnia nie był Jakub Tuczyński, który w tym sezonie legitymuje sie już wynikem 6.30 w dal. Ostatecznie po dzielnej walce zakończył stojący na najwyższym poziomie od lat konkurs skoku w dal na 5 miejscu z wynikiem 5.99m.

W tym samym konkursie mieliśmy jeszcze 3 naszych reprezentatnów: Jakub Szymczak uplasował się na 7 miejscu z bardzo dobrym rezultatem 5.81m, pechowe 12 miejsce zajął Maciej Siedlecki - 5.33m ( pechowe, gdyż tylko 11 pierwszych zawodników zdobywało punkty do współzawodnictwa sportowego.)
Nowy rekord życiowy ustanowił za to Adrian Wróblewski - 5.23m co pozwoiło zająćmu 14 miejsce.

W konkursie skoku w dal dziewczyn KS STAL LA reprezentowała jedna zawodniczka - Paulina Szczepaniak, która zakończyła rywalizację na bardzo wysokim 6 miejscu z nowym rekordem życiowym 4.72m.

Rekord życiowy ustanowiła również Ania Losy w biegu na 600m. Ania poprawiła się w stosunku do biegu sprzed tygodnia aż o 2 sekundy! co pozwoliło jej zająć w ostatecznym rozrachunku 9 miejsce. Czas Ani to 1.45.57s

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się również Zosia Wojciechowska, która ustanowiła swój nowy rekord życiowy w skoku wzwyż - 135cm. Zosia w bardzo wyrównanej stawce uplasowała się na 12 miejscu. W rywalizacji skoku wzwyż mieliśmy również drugą naszą zawodniczkę, Nel Walendowską, która ostatecznie zakończyła konkurs z wynikiem 120cm.

To 12 miejsce prześladowało zawodników KS STAL LA przez całe zawody. Również na takiej pozycji, tym razem w skoku wzwyż ukończył zawody nasz wspomniany wcześniej skoczek Jakub Szymczak (160cm).

O ogromnym pechu może mówić Nadia Błaszczyk, która po znakomitym finiszu i mijaniu rywalek jednej za drugą, potknęła się i upadła na ostatnim płotku w biegu na 200m ppł. Na szczęście naszej ambitnej zawodniczce nic poważnego się nie stało, pozostaje tylko ogromny niedosyt, bo Nadia mogła w tej rywalizacji zająć miejsce w ścisłej czołóce a może nawet na podium.

Wiele wskazuje na to że nasz klub w Mistrzostwach Polski U16 w Bełchatowie będzie reprezentowalo aż 4 zawodników: Kacper Adamczak, Damian Drozdowski, Jakub Tuczyński oraz Jakub Robotnikowski.

Jesteśmy dumni z postawy naszych zawodników na makroregionie. Uzbieraliśmy 12 punktów do współzawodnictwa sportowego, co w sumie w tym roku daje nam aż 95 punktów. Dla porównania w zeszłym roku mieliśmy ich 55 a dwa lata temu 44. Progres jest więc widoczny gołym okiem.

Teraz ciężka praca, a za rok kto wie, może uda nam się przekroczyć magiczną barierę 100 punktów ;>

Bądźcie z nami i wspierajcie naszą uzdolnioną oraz coraz liczniejszą młodzież z Ostrowa i okolic.

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic