Ostrowski Festiwal Sztafet, Biegów i Skoków Hitową Imprezą Lekkoatletyczną. Kilkuset uczestników i wspaniała atmosfera.

OSTROWSKI FESTIWAL SZTAFET, BIEGÓW i SKOKÓW okazał się hitem sezonu w organizowaniu imprez lekkoatletycznych dla dzieci i młodzieży ostrowskich szkół podstawowych. W imprezie wzięło udział kilkuset uczniów (prawie 600 osobostartów!!!!) z ostrowskich szkół: SP 1, SP 11, SP 13, SP 2, SP 6, SP 4, SP 7, SP Sióstr Salezjanek, SP 7, SP 14, SP 5, SP 9 oraz z powiatu ostrowskiego - SP Dębnica, SP Janków Przygodzki oraz Niepublicznej SP z Wysocka Wielkiego.

Komunikat zawodów: FESTIWAL KOMUNIKAT Zdjęcia z imprezy: Fotki Festiwal

Dziewczęta i chłopcy podzieleni byli na kategorie wiekowe: klasy I-III (2009-2011), klasy IV-VI (2006-2008) oraz klasy VII, VIII i oddziały gimnazjalne (2003-2005). We wszystkich kategoriach wiekowych rywalizowano w biegu na 60 m. oraz w skoku w dal. Najmłodsi uczestnicy biegali dodatkowo na dystansie 300 m. Grupy starsze rywalizowały na dystansie 600 m. z wyjątkiem chłopców rocznika 2003-2005, którzy pokonywali dystans 1000 m. W biegach sztafetowych uczestniczyli: dziewczynki i chłopcy z grupy średniej i starszej.

Ponadto liczona była klasyfikacja drużynowa szkół OPEN. Ze wszystkich rezultatów uzyskanych przez uczniów z danej szkoły punktowało 16 najlepszych wyników.

W tej klasyfikacji I miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wlkp. - 338 p. Na drugim miejscu uplasowali się lekkoatleci ze Szkoły Podstawowej nr 11 - 283 p., a na trzecim miejscu zakończyli rywalizację uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 - 234 p.

Warto dodać, iż została ufundowana dodatkowa nagroda dla szkoły, która zgłosiła największa ilość uczniów. I tutaj zwyciężyła ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 4 -  aż 81 osobostartów!!!

Celem imprezy była popularyzacja lekkiej atletyki - Królowej Sportu, Mógłbym śmiało powiedzieć POLSKIEJ KRÓLOWEJ SPORTU, gdyż w ostatnich latach polscy lekkoatleci przysparzają nam wiele powodów do dumy i nawet dotychczasowi oponenci zaczynają doceniać jej rolę i wielkie osiągnięcia na arenach światowych. To ona przysparza naszemu narodowi chyba obecnie największego powodu do dumy. Lekka atletyka należy do najbardziej popularnych i medialnych dyscyplin sportu, gdzie aby zostać zwycięzcą trzeba pokonać setki rywali.  W Ostrowie powstał klub zapaleńców  KS STAL LA - zawodników, trenerów i działaczy, którzy pragną rywalizować z najlepszymi, pokonywać SETKI rywali i wtedy dopiero mieć satysfakcję z odniesionego sukcesu. Wiem, że kibice, których mamy coraz więcej -  rozumieją to i nas wspierają. Wierzę, iż malkontentów też przekonamy. Chcielibyśmy tylko mieć równe szanse z innymi ośrodkami. Chcielibyśmy mieć stadion certyfikowany z pełnym zapleczem, na którym można rozgrywać zawody najwyższej rangi z mistrzostwami kraju włącznie. Ogromne sukcesy młodych ostrowskich lekkoatletów wprost "krzyczą" rezultatami i mamy nadzieję, iż są coraz bardziej słyszalne.

Było nam bardzo miło gościć na naszych zawodach Panią Prezydent Ewę Matecką oraz Panią Naczelnik  Wydziału Oświaty - Annę Grabek. Obie Panie otworzyły zawody i podkreśliły znaczenie takich imprez i z pewnością były zaskoczone liczną frekwencją szkół i uczniów

 

W grupie najmłodszych dziewcząt zwyciężyły w swoich konkurencjach: 60 m. - Wiktoria Tworoch SP 11 - 10,84 s., 300 m. - Kalina Sołtysiak SP Dębnica - 1.04,02 s., skok w dal - Blanca Matysiak - SP 11 Ostrów - 3,20 m.

W grupie najmłodszych chłopców rewelacyjnie spisał się Nikodem Borecki - SP Janków Przygodzki, który zwyciężył w biegu na 60 m. z wynikiem 8,45 s. oraz w biegu na 300 m. - 50,06 s. Są to jak na trzecioklasistę świetne rezultaty. W skoku w dal tryumfował Mateusz Frąszczak SP Sióstr Salezjanek - 3,46 m.

Wśród dziewcząt klas IV-VI Oliwia Płonka - SP Sióstr Salezjanek zwyciężyła w biegu na 60 m. - 8,95 s. oraz w skoku w dal - 4,50 m. W biegu na 600 m. zwycięstwo odniosła Joanna Dominik - SP 7 1.58,75 s. w Biegu sztafetowym prym wiodły uczennice SP Sióstr Salezjanek - 1.05,13

Wśród chłopców tego rocznika w biegu na 60 m. zwyciężył Dawid Frankowski SP 11 Ostrów - 8,50 s. W biegu na 600 m. tryumfował Aleksander Torz - SP 1 - 1.53,49 s. W skoku w dal zwycięstwo odniósł Kacper Czeszyk - SP 6 - 4,28, a w sztafecie 4x100 m. zwyciężyli uczniowie z SP 11 - 1.02,31 s.

W najstarszej grupie klas VII, VIII i ew, oddziałów gimnazjalnych w biegu na 60 m. zwyciężyła Zuzanna Urban - 8,45 s. W biegu na 600 m. najlepsza była Nadia Błaszczyk SP 2 Ostrów - 1.56,64 s. W skoku w dal zwyciężyła Natalia Pozdrowicz - SP 1 - 4,70 m., a sztafetę wygrały dziewczęta z SP 2 Ostrów - 56,35 s.

W kategorii chłopców najstarszego rocznika w biegu na 60 m. zwyciężył Piotr Walczak - SP 2 - 7,93 s.. W biegu na 1000 m. tryumfował Jakub Sobczak SP 14 - 3.24,39 s. W skoku w dal zwycięstwo odniósł Adrian Wróblewski SP Janków Przygodzki - 4,83 m, a w sztafecie 4x100 m. prym wiedli uczniowie z SP Janków Przygodzki - 55,34 s.

Organizatorzy zawodów spotkali się z wielką aprobatą i uznaniem ze strony uczestników.  "Nie spodziewaliśmy się tak dużej frekwencji i tak dobrych rezultatów. Jesteśmy zadowoleni z zaangażowania wielu ludzi dobrej woli, którzy wsparli jej realizacje od Centrum Rozwoju Komunalnego w Ostrowie Wielkopolski, które współfinansowało ją, poprzez zaangażowanie Pani Prezydent i Dyrektorów szkół, którzy przyjęli projekt ze zrozumieniem i zachęcili swoje szkoły do uczestnictwa w niej, a skończywszy na tych najważniejszych - nauczycielach, dzieciach i młodzieży, którzy byli jej czynnymi uczestnikami" - podsumował trener Marek Walczak

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic