Lawina medali ostrowskich lekkoatletów w halowych zawodach w Nordhausen (Niemcy)

W ramach współpracy partnerskich miast: Ostrowa Wielkopolskiego i Nordhausen młodzi lekkoatleci z KS Stal w Ostrowie Wlkp. byli goszczeni na halowych zawodach u swoich rówieśników w Nordhausen. Impreza, którą przeprowadzili Niemcy, odbyła się w związku z otwarciem zaadaptowanej dla potrzeb sekcji lekkoatletycznej hali sportowej. Konkurencje, jakie zaproponowali do rozegrania gospodarze, nieco różniły się od klasycznych. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w biegu sprinterskim na 25 m., skoku w dal z miejsca, trójskoku na jednej nodze z miejsca, skoku wzwyż z miejsca, rzucie piłką lekarską oraz sztafecie 4x2 okrążenia hali. W zawodach uczestniczyli zawodnicy podzieleni na dwie kategorie wiekowe - rocznik 1997 i rocznik 1998.

 

Ostrowska ekipa licząca 8 osób (siedem dziewczynek i jeden chłopiec) spisała sie w tej konfrontacji z niemieckim rówieśnikami doskonale.  Dziewczęta zdobyły 23 medale (na 33 możliwe do zdobycia). W niektórych konkurencjach całe podium było udziałem naszych zawodniczek. Najlepszą zawodniczką zawodów została uznana Olga Michalska, która zwyciężyła w czterech konkurencjach indywidualnych oraz w sztafecie 4x2 okrążenia sali. Zajęła również drugie miejsce w trójskoku z miejsca. Julia Dutkiewicz triumfowała w dwóch konkurencjach indywidualnych oraz w sztafecie. Ponadto dwukrotnie stanęła na drugim miejscu podium. Również Agata Michalska zwyciężyła w dwóch konkurencjach indywidualnych i w sztafecie. Zajęła również jedno drugie i jedno trzecie miejsce. Weronika Kowal zwyciężyła w trójskoku na jednej nodze oraz sztafecie. Zdobyła ponadto jeden srebrny medal i dwa brązowe. Jedyny "rodzynek" - Filip Czerniejewski okazał się być najlepszym skoczkiem w dal z miejsca.  Wywalczył także dwa medale srebrne i dwa brązowe. Karolina Wawrzyniak zajęła II miejsce w skoku wzwyż z miejsca oraz w sztafecie "mieszanej". Dwukrotnie też stawała na trzecim stopniu podium. Na najniższym stopniu podium w konkurencjach indywidualnych stanęły również: Agata Czerniejewska i Ewa Pabich. Obie jednak zdobyły srebrne medale w sztafetach "mieszanych" (dziewczęta i chłopcy). Szczegółowe wyniki znajdują się w zamieszczonej poniżej tabeli.

Komentarz Marka Walczaka

Dzięki uprzejmości Władz miasta Nordhausen oraz Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim gościliśmy przez 4 dni w Nordhausen. Same zawody sportowe były tylko częścią programu naszej wizyty. Gospodarze przygotowali dla nas bardzo ciekawy program pobytu. Zwiedzaliśmy ciekawe zakątki miasta, muzea, uczestniczyliśmy w różnego rodzaju zabawach ruchowych i konkursach. Byliśmy zaproszeni na część oficjalną Otwarcia Hali Sportowej. Spotkaliśmy się z przedstawicielami Władz miasta z Panem Burmistrzem na czele. Poza tym byliśmy w stałym kontakcie z kierownictwem i trenerami klubu sportowego. Naszym opiekunem był Pan Peter Blonski - wybitna postać nie tylko Nordhausen, ale i ... Ostrowa Wielkopolskiego. Pan Peter Blonski - 11 listopada bieżącego roku został Honorowym Obywatelem Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Poznając go bliżej oraz dowiedziawszy się o jego działalności na rzecz współpracy między naszymi miastami mogę tylko przyklasnąć decyzji ostrowskiej Rady Miejskiej.

Jeśli chodzi o same zawody sportowe, to muszę stwierdzić, że supremacja naszych dziewcząt nie podlegała dyskusji. Zdobyły 2/3 wszystkich medali. Byłem tym faktem zaskoczony, tym bardziej iż w sekcji lekkoatletycznej tamtego klubu trenuje aż 185 zawodniczek i zawodników i to właśnie w kategoriach dziecięcych (od 3 do 15 lat). Zatrudnionych jest aż 10 trenerów. Widać z tego, że w Ostrowie i okolicach mamy bardzo uzdolnione dzieci i młodzież, którzy potrafią godnie reprezentować barwy nie tylko klubu, ale również miasta i kraju.

Konkurencja

Miejsce

Nazwisko

Rocznik

Bieg na 25 m.

1

Michalska Olga

97

Skok w dal z miejsca

1

Michalska Olga

97

Skok wzwyż z miejsca

1

Michalska Olga

97

Rzut p. lekarską

1

Michalska Olga

97

Skok w dal z miejsca

1

Dutkiewicz Julia

98

Skok wzwyż z miejsca

1

Dutkiewicz Julia

98

Bieg na 25 m.

1

Michalska Agata

98

Rzut p. lekarską

1

Michalska Agata

98

Trzyskok z miejsca

1

Kowal Weronika

97

Skok w dal z miejsca

1

Czerniejewski Filip

97

Sztafeta dz. 4x2 okr.

1

 

 

Trzyskok z miejsca

2

Michalska Olga

97

Bieg na 25 m.

2

Dutkiewicz Julia

98

Trzyskok z miejsca

2

Dutkiewicz Julia

98

Skok wzwyż z miejsca

2

Wawrzyniak Karolina

97

Skok w dal z miejsca

2

Kowal Weronika

97

Trzyskok z miejsca

2

Czerniejewski Filip

97

Skok wzwyż z miejsca

2

Czerniejewski Filip

97

Sztafeta "mieszana" 4

2

 

 

Bieg na 25 m.

3

Czerniejewska Agata

98

Rzut p. lekarską

3

Pabich Ewa

98

Skok w dal z miejsca

3

Michalska Agata

98

Trzyskok z miejsca

3

Michalska Agata

98

Skok w dal z miejsca

3

Wawrzyniak Karolina

97

Rzut p. lekarską

3

Wawrzyniak Karolina

97

Bieg na 25 m.

3

Kowal Weronika

97

Skok wzwyż z miejsca

3

Kowal Weronika

97

Bieg na 25 m.

3

Czerniejewski Filip

97

 

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic