Wyniki zawodów - 2011

Roksana Podlewska brązową medalistką Mistrzostw Polski Młodzików w skoku w dal - Kielce 2011

Doskonale spisała się lekkoatletka ostrowskiej Stali - Roksana Podlewska - zdobywając w Mistrzostwach Polski Młodzików brązowy medal w skoku w dal z rezultatem - 5,47 m.. Jej młodsza koleżanka - Olga Michalska uplasowała się na XIII pozycji w skoku wzwyż z wynikiem 1,50 m. Filmik pod linkiem: Film MMP Zdjęcia w galerii joomla oraz w zakładce "więcej"

Więcej…

 

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych zakończona - dobra frekwencja i niezłe wyniki

W czwartek - 6 październiaka - na stadionie KS Stal rozegrano trzecią i ostatnią rundę jesiennej edycji Czwartków LA 2011-2012. Pozostałe trzy rundy - edycji wiosennej - rozegrane zostaną w kwietniu i maju przyszłego roku. Można zatem podsumować "jesienne" występy najmłodszych adeptów lekkiej atletyki. W imprezie, jak dotąd, wzięło udział prawie 120 dzieci z miasta i powiatu ostrowskiego. Jest to dość spora liczba uczestników. Zdecydowanie najwięcej uczennic i uczniów przyprowadzali na stadion nauczyciele SP 5 w Ostrowie Wlkp. Inne szkoły z Ostrowa były reprezentowane w sporadycznych przypadkach lub nie było ich wogóle. Słowa uznania należą się za to kilku nauczycielom z powiatu ostrowskiego, którzy przyjeżdzali na zawody ze swoimi podopiecznymi, między innymi, z Przygodzic, Ołoboku, Masanowa, Wtórku, Nabyszyc, Ligoty i Granowca. Zawody wyłoniły kilku zdecydowanych liderów klasyfikacji punktowej, ale w niektórych kategoriach wiekowych z pewnością rywalizacja będzie zacięta aż do finałowego Czwartku, który odbędzie się pod koniec maja 2012 r. WYNIKI i PODSUMOWANIE

na zdjęciu: lider kat. 2000 r - Dawid Płokarz

Więcej…

 

II Czwartek lekkoatletyczny - dobra frekwencja i wyniki

22 września rozegrana została II tura Czwartków Lekkoatletycznych edycji 2011/2012. W imprezie wystartowało prawie 70 dziewcząt i chłopców z miasta i powiatu ostrowskiego. Uzyskano kilka bardzo dobrych rezultatów. W biegu na 60 m. - kat. 2000 rocznika - Natalia Benedykcińska uzyskała 8,62 s. Ta sama uczennica SP nr 5 w Ostrowie tryumfowała w skoku w dal rezultatem - 4,30 m. W kategorii dziewcząt rocznika 1999 - w biegu na 60 m. zwyciężyła - Katarzyna Ciesiółka - SP Sobótka - 8,89 s. przed Martyną Pomykałą - SP Ołobok - 9,08 s. Zawodniczka z Ołoboku zwyciężyła również w konkursie skoku w dal - 3,92 m. Dwa zwycięstwa odniosła jedna z najmłodszych uczestniczek zawodów - Zuzia Urban (8 lat), która tryumfowała w biegu na 60 m. - 9,86 s. oraz w skoku w dal - 3,16 m. Bardzo dobry wynik w rzucie piłeczką palantową odnotowała Katarzyna Ciesiółka - SP Sobótka - 44,00 m.

Wśród chłopców na  szczególne wyróżnienie zasługują wyniki: Tomasza Jankowskiego - SP Sióstr Salezjanek w biegu na 60 m. - kat. 1999 r. - 8,24 s. oraz w skoku w dal - 4,45 m. Jak zwykle z dobrej strony zaprezentował się Dawid Płokarz - SP 5 Ostrów - kat. 2000 r. - który zwyciężył w biegu na 60 m. - 8,88 s. oraz w skoku w dal - 4,07 m. W kategorii chłopców najmłodszych Patryk Jancik - SP Ołobok - tryumfował w biegu na 60 m. - 9,37 m. oraz w skoku w dal - 3,39 m. Wyniki zawodow w linku: II CZWARTEK LA

Więcej…

 

Trzy medale ostrowskich młodziczek podczas Mistrzostw Makroregionu w Lekkiej Atletyce - 17.09.2011 Szczecin

 

 

Znakomicie spisały się lekkoatletki z ostrowskiej Stali podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Makroregionu Młodzików, rozegranych w Szczecinie. Olga Michalska i Roksana Podlewska zostały wicemistrzyniami Makroregionu, a Weronika Kowal zdobyła brązowy medal.

Olga Michalska zdobyła srebrny medal w skoku wzwyż pokonując poprzeczkę na wysokości 155 c.m. Roksana Podlewska uplasowała się na drugiej pozycji w skoku w dal - 5,25 m., a Weronika Kowal zajęła III m. w biegu płotkarskim na 300 m. z rezultatem - 49,61 s.

Olga Michalska i Roksana Podlewska zakwalifikowały się do Mistrzostw Polski Młodzików, które rozegrane zostaną w dniach 1-2 października w Kielcach.

Zdjęcia w galerii joomla (lewa strona)

Więcej…

 

Czwartki Lekkoatletyczne edycji 2011-2012 rozpoczęte

W czwartek 15 września zainaugurowane zostały Czwartki Lekkoatletyczne edycji 2011-2012 roku. Zgodnie z regulaminem imprezy w bieżącym roku zostaną rozegrane trzy rundy (15 i 22 września  i 6 października) oraz w roku przyszłym dalsze 3 rundy (kwiecień i maj). Inauguracja zawodów wypadła doskonale - na stadionie ostrowskiej Stali zjawiło się ponad 80 dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych z miasta i powiatu ostrowskiego. Najliczniej reprezentowana była SP nr 5 w Ostrowie Wlkp. Wśród dziewcząt największą "gwiazdą" zawodów była Natalia Benedykcińska - SP 5, która zwyciężyła w kategorii klas piątych w biegu na 60 m. - 8,66 s. oraz w skoku w dal - 4,41 m.  Wyniki w linku: wyniki czwartków

Więcej…

 
Więcej artykułów…
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic