Halowe Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików

Komunikat zawodów znajduje się w załączniku.  KOMUNIKAT

Zdjęcia z zawodów: Galeria Joomla na stronie startowej

Medalowa Inauguracja roku ostrowskich lekkoatletów

Pięć medali młodzików KS Stal w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski

8 stycznia w Hali OSiR w Kaliszu odbyły się Halowe Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików. W imprezie wzięło udział ponad 150 zawodniczek i zawodników z całej Wielkopolski. Organizatorzy umożliwili również wzięcie udziału w zawodach starszym zawodnikom w ramach mityngu. Szkoda, że w imprezie nie wystartowali przedstawiciele kilku czołowych klubów naszego regionu - między innymi z Poznania, Piły i Leszna. Najlepszą zawodniczką zawodów była z pewnością Olga Michalska, która zdobyła dwa tytuły mistrzowskie: w biegu na 600 m. i w skoku wzwyż. W obu tych konkurencjach zawodniczka z Ostrowa pobiła swoje halowe rekordy życiowe: W biegu na 600 m. uzyskała 1.50,34 s. a w skoku wzwyż - 1,45 m. Złoty medal wywalczyła również Roksana Podlewska w biegu na 60 m. Jej wynik - 8,19 s. jest również rekordem życiowym. Dwa medale brązowe zostały uzyskane w skoku w dal. Julia Dutkiewicz skokiem na odległość 4,70 m. zajęła III miejsce. Warto dodać, iż zwyciężczynią tej konkurencji została Adrianna Szóstak z Olimpii Poznań z wynikiem 5,35 m. Zawodniczka z Poznania jest aktualną Mistrzynią Polski Młodzików. Dużą niespodziankę sprawił Filip Białek, który w skoku w dal uplasował się na trzeciej pozycji z wynikiem 5,41 m. Chłopak ten jest niezwykle utalentowany. Trenerzy Stali dostrzegli jego wysokie predyspozycje podczas Czwartków Lekkoatletycznych. Niestety, dość dużo czasu upłynęło zanim pojawił się na treningu lekkoatletycznym w klubie. Myślę, że ten niespodziewanie zdobyty medal zdopinguje go do udziału w zajęciach sekcji. Z dobrej strony w Mistrzostwach zaprezentowali też inni ostrowscy zawodnicy: Weronika Kowal zajęła dwa piąte miejsca w biegach na 60 i 300 m. W biegu sprinterskim uzyskała - 8,58 s. a na dystansie 300 m. - 49,85 s. Dużym zaskoczeniem dla trenerów była bardzo dobra postawa w biegu na 300 m. Agaty Czerniejewskiej, dwunastoletniej dziewczynki, która w konfrontacji ze starszymi koleżankami wypadła bardzo dobrze zajmując VI miejsce z rezultatem - 50,01 s.

W Kaliszu, poza Mistrzostwami Młodzików, rozegrano także mityng dla juniorów i seniorów. W tych zawodach wystąpiła również reprezentacja ostrowskiego klubu. Roksana Pabich zajęła III miejsce w biegu na 60 m. przez płotki dla juniorek młodszych z rezultatem 10,69 s. Ta sama zawodniczka w skoku w dal uplasowała się na IV pozycji z wynikiem 4,66 m. Również na III pozycji ukończyła bieg finałowy na 60 m. - Monika Wojciechowska. Rezultat, jaki uzyskała - 8,54 s. jest, jak na debiutantkę, bardzo dobry. Monika zwyciężyła w biegu na 300 m. z wynikiem 49,77 s. Ten wynik, mimo zwycięstwa, jest jednak nieco gorszym rezultatem w porównaniu do czasu osiągniętego w sprincie na 60 m. Drugie miejsce w skoku wzwyż z rezultatem 1,40 m. zajęła Katarzyna Lewandowska. Niestety, uczestniczący w mityngu juniorzy młodsi zawiedli. Uzyskali wyniki dość dalekie od oczekiwań. Dawid Górski, który jeszcze przed dwoma miesiącami świetnie spisywał się podczas wielomeczu młodzików, tym razem w biegu na 60 m. uzyskał tylko 7,84 s. (wynik gorszy od "życiówki" o ponad 30 setnych sekundy). Również fatalnie skakał w dal zaliczając tylko 5,48 m. co pozwoliło mu zająć VII miejsce. Jeszcze gorzej zaprezentował się Dawid Janicki zajmując w biegu na 60 m. - XIX miejsce z wynikiem - 8,10 s. W skoku w dal zajął ostatnie miejsce z rezultatem - 5,25 m. Również ostatnie miejsce w biegu na 600 m. zajął Artur Sikora - 1.46,46 s. Na jego usprawiedliwienie można powiedzieć, iż dystans ten nie jest jego specjalnością. Zdecydowanie bardziej lubi się "ścigać" na 2000 m. Za tydzień - 15 stycznia - juniorzy i juniorzy młodsi będą mieli swoje mistrzostwa. Mam nadzieję, iż poprawią swoje osiągnięcia i być może sprawią w jakiejś konkurencji miłą niespodziankę...