Halowe Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów i Juniorów Młodszych - Dziesięć medali ostrowskich lekkoatletów

Komunikat z imprezy do pobraniaKOMUNIKAT

Zdjęcia znajdują się w galerii JOOMLA (obok z lewej strony)

15 stycznia w hali OSRiR w Kaliszu rozegrane zostały Halowe Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów i Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce. W ramach tej imprezy odbył sie również Halowy  Mityng Lekkoatletyczny dla zawodniczek i zawodników innych kategorii wiekowych. Ozdobą zawodów był skok w dal kobiet, w których wystąpiło kilka czołowych w Polsce zawodniczek z Anną Jagaciak z Juvenii Puszczykowo na czele. Warto przypomnieć, iż zawodniczka ta jest aktualną mistrzynią kraju seniorek w skoku w dal. W ubiegłym roku, podczas Mistrzostw Europy Seniorów, uzyskała znakomity wynik - 6,74 m. kwalifikując się do finałów tej imprezy.  W ostatnią sobotę w Kaliszu Anna Jagaciak dwukrotnie uzyskała 6,11 m. zwyciężając w kategorii - open. Również w trójskoku była bezkonkurencyjna uzyskując 12,90 m. W skoku w dal dobrze spisały sie również inne lekkoatletki. Agnieszka Cichowlas z Orkana Środa Wielkopolska skoczyła na odległość 5,88 m. Zwyciężczyni konkursu juniorek - Agnieszka Sobieska osiągnęła - 5,53 m. W kategorii juniorek młodszych tryumfowała Paulina Cichowlas - 5,23 m. Warto odnotować bardzo dobry rezultat uzyskany przez młodziczkę - Adriannę Szóstak z Olimpii Poznań - 5,45 m. Startujący w mityngu Michał Szczepaniak z Orkana Wielkopolska pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2,00 m. W tej samej konkurencji zwycięstwo wśród Juniorek młodszych odniosła - Monika Wawrzyniak z Orkana Września uzyskując - 1,60 m. Dwa zwycięstwa w zawodach odniosła Adrianna Janowicz z Baszty Szamotuły, która tryumfowała w biegach na 60 i 300 m. wśród juniorek młodszych. W sprincie uzyskała - 8,15 s. a w biegu na 300 m. - 46,82 s. Dokładnie w tych samych konkurencjach, ale wśród juniorów tryumfował - Michał Janiak z UKS 12 Kalisz. W biegu na 60 m. uzyskał - 7,21 s. a na dystansie 300 m. zwyciężył z wynikiem - 40.30 s. Warto tutaj dodać, iż wyników w biegach okrężnych w kaliskiej hali nie można porównywać z rezultatami uzyskiwanymi na stadionie z uwagi na specyficzny profil łuków (bardzo ostre). Z tego względu wynik uzyskany przez Michała Janiaka - 40,30 s. jest bardzo dobrym. W chodzie na 2 km zwyciężyła wielokrotna medalistka mistrzostw Polski - Natalia Płomińska - 9.27,36 Na wyróżnienie zasługują również wyniki: Aleksandry Lis z Juvenii Puszczykowo w biegu na 1000 m. - 3.15,61 s. oraz Adama Eichlera w biegu płotkarskim na 60 m. seniorów - 8.51 s.

Relacja z osiągnięć ostrowskich zawodniczek i zawodników:   "więcej..."

Osiągnięcia ostrowskich lekkoatletów

Zawodniczki i zawodnicy ostrowskiej Stali zdobyli aż dziesięć medali w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów i Juniorów Młodszych. Wyniki, jakie osiągnęli, w większości przypadków były lepsze lub zbliżone do rekordów życiowych. Obecnie w naszej sekcji, w tych kategoriach wiekowych, nie posiadamy czołowych zawodników w kraju. Dlatego też trenerzy: Marek Walczak i Tomasz Stodolski nie liczyli na tak wielki plon medalowy. Ostrowscy zawodnicy tradycyjnie dobrze prezentowali się w konkurencjach skocznościowych i biegach sprinterskich. W trójskoku juniorów młodszych całe podium stało się udziałem naszych lekkoatletów. Pierwsze miejsce zajął Dawid Janicki z rezultatem 12,29 m. Drugą pozycję zajął Dawid Górski, a na trzecim miejscu konkurs zakończył Artur Sikora. W trójskoku juniorek młodszych Natalia Ułasik zajęła II miejsce z wynikiem - 9,47 m. Startująca poza konkursem Roksana Pabich uzyskała - 9,80 m. W tej samej kategorii wiekowej - Roksana Pabich - zajęła III miejsce w skoku w dal z rezultatem 4,90 m.. Na czwartej pozycji w tej konkurencji uplasowała się Natalia Ułasik - 4,85 m. Warto dodać, iż bardzo dobry wynik (4,80 m.) osiągnęła nasza zaledwie trzynastoletnia zawodniczka - Julia Dutkiewicz. Wszystkie wymienione sportsmenki pobiły swoje "życiówki". Srebrny medal  w skoku wzwyż zdobyła w kategorii juniorek - Katarzyna Lewandowska. Przeskoczyła poprzeczkę na wysokości  - 1,40 m. Wicemistrzami Wielkopolski zostali również: Artur Sikora w biegu na 2000 m. - 6.39,42 s. oraz Dawid Górski w skoku w dal - 5,77 m. Bardzo miłą niespodziankę sprawiła Monika Wojciechowska, która w biegu na 300 m. zajęła III miejsce z bardzo dobrym rezultatem - 48,02 s. Przed tygodniem - ta sama zawodniczka przebiegła ten dystans o ponad półtorej sekundy gorzej.  Cieszy też fakt awansu tej lekkoatletki do finału biegu na 60 m. i zajęcia w nim piątego miejsca z wynikiem 8,39 s. Brązowy medal zdobyła również Roksana Pabich w biegu płotkarskim na 60 m. Jednak styl biegu i wynik, jaki uzyskała były dalekie od jej możliwości.

Dobrze spisały się ostrowskie młodziczki startujące w ramach mityngu. Oprócz, wspomnianej już Julii Dutkiewicz, na pochwałę zasługują Weronika Kowal i Olga Michalska. Weronika Kowal niezwykle ambitnie rozpoczęła bieg na 600 m., co skutkowało utratą sił w końcówce dystansu. Mimo to bieg wygrała z dobrym rezultatem - 1.55,07 s. Olga Michalska tryumfowała w skoku wzwyż rezultatem 1,40 m. Ponadto w biegu na 300 m. zajęła II miejsce z wynikiem - 48,76 s.