Dobry występ Artura Sikory w Mistrzostwach Polski

Bardzo dobrze w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Biegach Przełajowych spisał się zawodnik ostrowskiej Stali - Artur Sikora zajmując 45 miejsce. Zawody rozegrane zostały 2 kwietnia w Bydgoszczy. Artur wystartował w gronie 117 uczestników biegu na 5 km. Celem minimum, jaki określił dla niego trener Tomasz Stodolski, było zajęcie miejsca w pierwszej 80-tce tzn. zdobycia 1 punktu do ogólnopolskiego współzawodnictwa dzieci i młodzieży. Zawodnik z Ostrowa pobiegł jednak lepiej niż się od niego oczekiwało i uplasował się na 45 pozycji dającej klubowi w tej klasyfikacji 2 p. Warto dodać, iż przed dwoma tygodniami, w Mistrzostwach Makroregionu Sikora wywalczył awans do mistrzostw kraju plasując się na 10 pozycji. Trener Stodolski podkreślił bardzo dobrą postawę i 100% realizację założeń taktycznych swojego zawodnika podczas biegu. Oczywiście, można twierdzić, iż 45 m. jest odległe, ale można też powiedzieć, iż w samych tylko zawodach finałowych pokonał prawie 70 rywali z całego kraju...

Artur Sikora z trenerem Tomaszem Stodolskim i najwierniejszymi kibicami - rodziną...