Ewa Rosiak, Roksana Podlewska, Olga Michalska i Marek Walczak Laureatami Konkursu Nadziei Olimpijskich

W Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu miało miejsce rozstrzygnięcie XL KONKURSU NADZIEI OLIMPIJSKICH W LEKKIEJ ATLETYCE IM KAROLA HOFFMANNA za 2010 r.

W tym roku była to czterdziesta edycja tej wspaniałej imprezy, której celem jest promowanie dziecięcej i młodzieżowej lekkiej atletyki. Organizatorzy, na podstawie specjalnego regulaminu, w którym punktowane są najważniejsze dokonania lekkoatletów, wyłaniają najlepsze "dziesiątki" zawodniczek i zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych od "dzieci" po juniora starszego. W bieżącej edycji tego konkursu w elitarnym gronie najlepszych lekkoatletów Wielkopolski za rok 2010 znalazło się aż czterech przedstawicieli z ostrowskiej Stali: Ewa Rosiak, Roksana Podlewska, Olga Michalska oraz trener - Marek Walczak.

 

Warto dodać, iż patron konkursu - Karol Hoffmann był wybitnym zawodnikiem, a później trenerem i naukowcem związanym ze środowiskiem wielkopolskim. Był uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Berlinie (1936 r.) Jako trener i nauczyciel akademicki wychował wielu wspaniałych sportowców, trenerów i nauczycieli.

Najwyżej, bo na trzeciej pozycji w kategorii juniorek została sklasyfikowana Ewa Rosiak - brązowa medalistka Mistrzostw Polski w skoku w dal, mistrzyni Wielkopolski i Makroregionu, posiadająca drugi wynik w tzw, tabeli "wartości wyników".

Roksana Podlewska została sklasyfikowna na piątej pozycji wśród młodziczek za zajęcie VI m. w Mistrzostwach Polski Młodzików, VI miejsca w finale krajowym zawodów Samsung Cup" oraz zdobycia mistrzostwa Wielkopolski i wicemistrzostwa Makroregionu.

Olga Michalska została jedną z dziesięciu laureatek w kategorii "dzieci". W tej grupie wiekowej, nie klasyfikuje się zawodniczek i zawodników wg, punktów, lecz wedle wszechstronności - innymi słowy - według ilości zajętych miejsc w pierwszych "dziesiątkach" tabel wojewódzkich "dzieci". Olga klasyfikowana tam była w biegu na 600 m., skoku wzwyż oraz biegu na 300 m.

Statuetkę laureata odebrał równiez trener Marek Walczak. W kategorii trenerów również nie wyszczególniano poszczególnych miejsc w czołowej "dziesiątce". Głównym kryterium była liczba wychowanków, którzy stali się laureatami w/w konkursu.

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic