Olga Michalska i Roksana Podlewska zwyciężyły w zawodach SAMSUNG ATHLETIC CUP!!!

Znakomicie spisały się ostrowskie lekkoatletki: Olga Michalska i Roksana Podlewska zwyciężając w półfinale krajowym imprezy SAMSUNG ATHLETIC CUP rozegranym 7 maja w Ostrowie Wlkp. Nasze miasto po raz pierwszy gościło całą czołówkę lekkoatletów  z Wielkopolski, województw ościennych, a nawet z bardzo odległych miejscowości naszego kraju. Poziom zawodów był bardzo wysoki. W niektórych konkurencjach uzyskano znakomite wyniki, ale nie ma się czemu dziwić, gdyż startowało w tej imprezie wielu utytułowanych zawodników z reprezentantami Polski i medalistami kraju włącznie. Olga Michalska sprawiła ogromną niespodziankę zwyciężając w konkursie skoku wzwyż ze znakomitym wynikiem 1,60 m. Poprawiła obiegłoroczna "zyciówkę" o 15 cm. Roksana Podlewska bezapelacyjnie zwyciężyła w biegu na 100 m. z wynikiem 12,74 s. Pokonała kolejną rywalkę aż o pół sekundy! Zawodniczka ta wystartowała również w skoku w dal. Stoczyła pasjonujący pojedynek z aktualną mistrzynią Polski młodziczek - Adrianną Szóstak z Olimpii Poznań przegrywając zaledwie jednym centymetrem... Roksana skacząc na odległośc 5,48 m. poprawiła swoje rekordowe osiągnięcie aż o 27 cm. Olga Michalska i Roksana Podlewska wywalczyły awans do finału krajowego Samsung Athletic Cup, który zostanie rozegrany 12 czerwca 2011 r. w Krakowie. Wyniki zawodów znajdują się w linku: Samsung i Mityng   Zdjęcia są opublikowane w galerii Joomla ( lewa strona)   Filmik z zawodów pod linkiem http://www.youtube.com/watch?v=vYkSXxRLrQk&feature=mfu_in_order&list=UL

W imprezie tej wystartowały równiez trzy inne ostrowianki: Julia Dutkiewicz, Weronika Kowal i Milena KrencJulia Dutkiewicz bardzo dobrze pobiegła bieg eliminacyjny na 100 m. plssując się w nim na drugiej pozycji z wynikiem 13,47 s., czym wywalczyła sobie awans do finału. W finale pobiegła nieco gorzej zajmując ostatecznie V miejsce z czasem 13,65 s. Warto jednak podkreślić, iż zawodniczka ta ma zaledwie 13 lat i wyniki uzyskiwane przez nią są znakomite. Weronika Kowal w biegu na 300 m. zwyciężyła swoją serię z nowym rekordem życiowym 45,00 s., co pozwoliło jej zająć ogólnie szóstą pozycję. Milena Krenz w zasadzie debiutowała w barwach ostrowskiej Stali. Dopiero od niedawna uprawia lekkoatletykę. Dlatego też należy dobrze ocenić jej występ - 4,15 m. w skoku w dal (również "życiówka").

Jak już wspomniałem w "Samsungu" uzyskano wiele dobrych wyników. Na wysokim poziomie stał bieg na 600 m. dziewcząt. Zwyciężczyni - Aleksandra Hołda z MKL Maraton Swinoujście uzyskała 1.36,65 s. Druga na mecie była Karena Kroschel z LKS Orkan Wlkp. Poznań - 1.38,22 s. Doskonały wynik uzyskał również Hubert Hampel z LUKS Orkan Wrzesnia pokonując poprzeczkę w skoku wzwyz na wysokości 1,92 m. Monika Mikołajczak z Olimpii Poznań zwyciężyła w biegu na 300 m. z rezultatem - 43,18 s. W pchnięciu kulą najlepszą okazała się zawodniczka MUKS Kadet Rawicz - Marika Kaczmarek (11,44 m.). W śród chłopców bieg sprinterski na 100 m. zwyciężył zawodnik z UKS Przełaj Żerków - Dominik Nowak (11,65 s.). W biegu na dystansie 300 m. zwyciężył Jarosław Jóskowiak z MKS Jarocin - 37,81 s. Drugi był Tomasz Wolniewicz z UKS Orkan z UKS Orkan Sroda Wlkp. - 37,98 s. W skoku w dal tryumfował Adrian Weber z MUKS Szok Bojanowo - 6,16 m. a w pchnięciu kulą - Marcin Wrotyński - UKS Orkan Sroda Wlkp. - 12,71 s. Tryumfator biegu na 1000 m. - Dawid Grodzki z UKS Achilles Leszno uzyskał 2.49,88 s.

W sobotę, poza Samsungiem, rozegrano mityng ogólnopolski. Ozdobą jego był bieg na 2000 m. z udziałem reprezentatów kraju. Zwyciężył ze znakomitym rezultatem - 5.15,10 - Szymon Sznura z AZS Poznań. Na drugiej pozycji bieg ukończył Rafał Ratajczak - 5.24,36, a na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Maik - 5.30,59 s. (obaj z AZS Poznań). Dobry wynik - 2,05 m. w s koku wzwyż uzyskał Tomasz Kwil z KKL Kielce. w tej samej konkurencji wśród kobiet tryumfowała Angelika Staefańska - 6.34,23 przed Agnieszka Lipiecką - 6.38,67 s. (równiez AZS Poznań). W biegu na 400 m. pierwsze miejsce zajęła Marietta Rabura - MUKS Szok Bojanowo - 59,20 s. przed Sonią Swietlik z Orkana Poznań - 59,63 s. Na dystansie dwukrotnie dłuższym tryumfowała - Ewa Dobrzańska z UKS 12 Kalisz - 2.26,09 s. przed koleżanka klubową - Natalią Górniak - 2.26,49 s. Skok w dal zakończył się zwycięstwem mistrzyni kraju juniorek z 2008 r. Agnieszki Cichowlas - Orkan Sroda Wlkp. z rezultatem - 5,60 m. Szkoda, że w tej konkurencji nie mogła wystartować Ewa Rosiak ze Stali Ostrów. Angina, której się nabawiła nie pozwoliła jej zaprezentowac się ostrowskiej publiczności. "Stumetrówkę" chłopców zwyciężył Piotr Grobelny z Orkana Ostrzeszów - 11,49 s. Atrakcją zawodów były sztafety 4x100 m. Wśród dziewcząt zwycięstwo odniosły zawodniczki UKS Przełaj Żerków - 53,10 s. a wśród chłopców zwyciężyli sprinterzy z UKS 12 Kalisz - 45,61 s.