Wspaniała impreza pod wodzą Pawła Tomaszewskiego!!

W środę - 18 maja - na stadionie KS Stal w Ostrowie Wlkp. odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Ostrowskiego o Puchar Starosty. Impreza - liczbą uczestników - zaskoczyła organizatorów. Oczywiście można by wymieniać tutaj wszystkich organizatorów (chwała im i z należytym szacunkiem zostaną wymienieni), którzy przyczynili się do przeprowadzenia tak świetnej imprezy, ale w tym momencie wymieniam - na pierwszym miejscu - nazwisko człowieka, który nie tylko był inicjatorem i głównym organizatorem zawodów, ale też człowiekiem "orkiestrą" - Pawłem Tomaszewskim. Coraz mniej jest ludzi działających z taką pasją i to On jest dla mnie głównym bohaterem imprezy! Myślę, że ogromne zaczenie miało również wsparcie zawodów przez Pana Starostę Pawła Rajskiego, który osobiście przybył na zawody i wręczył ufundowane przez siebie puchary. A przypadły one najlepszej zawodniczce zawodów: Lidii Liberskiej z SP w Nowych Skalmierzycach - 215 p. oraz najlepszemu zawodnikowi imprezy: Jakubowi Garstce z SP Raszków - 184 p. Wyniki zawodów w linku: Mistrzostwa SP

Wracając jednak do samej imprezy, jak już wspomniałem wzięło w niej udział prawie 200 uczniów z 21 szkół podstawowych (7 szkół z miasta Ostrowa i 14 z powiatu ostrowskiego). Jest to absolutnie rekordowa liczba uczestników na zawodach lekkoatletycznych szkół podstawowych od wielu lat. Duża liczba startujących uczniów w zawodach - bardzo często przekłada się też na wysoki poziom imprezy, a to z uwagi na wyłowienie z dużej populacji uczestników - utalentowanych dziewczynek i chłopców. Tak też było i tym razem - poziom niektórych konkurencji był naprawdę wysoki. W biegu na 60 m. dziewcząt (wystarowało 57 uczestniczek) aż 5 dziewcząt przebiegło ten dystans ponizej dziewięciu sekund. Zwyciężyła Dominika Glinkowska z SP Sióstr Salezjanek - 8,70 s. Druga była Lidia Liberska z SP w Nowych Skalmierzycach - 8,75 s., a na trzecim miejscu uplasowała się Wiktoria Szymanowska z SP Odolanów - 8,80 s. W biegach na 300 i 600 m. dziewczeta osiągnęły nieco gorsze rezulataty, a najlepszymi okazały się Maria Rosołek z SP Nowe Skalmierzyce - 53,21 s. 300 m. ) oraz Gabriela Kuroszczyk z SP S. Salezjanek - 1.54,10 s. (600 m.). Dobre wyniki uzyskały skoczkinie w dal. Lidia Liberska zwyciężyła z wynikiem 4,54 m. przed Romana Dopierałą z SP raszków - 4,24 m. i Dominiką Glinkowską - SP S. Salezjanek - 4,05 m. W rzucie palantówką najlepszą okazała się Wiktoria Szymanowska z SP odolanów - 42 m. Na drugiej pozycji uplasowała się Klaudia Rynas z SP 5 Ostrów - 40 m.

W kategorii chłopców również świetne wyniki padły w biegu na 60 m. Zwyciężył Tomasz Jankowski z SP S. Salezjanek - 8,26 s. przed Szymonem Zimniakiem - SP Czarnylas - 8,30 i Michałem Zemskim z SP S. Salezjanek - 8,35 s. Bardzo dobry rezultat osiagnął zwycięzca biegu na 300 m. - Jakub Garstka z SP Raszków - 44,76 s. Zawodnik ten tryumfował również w skoku w dal rezultatem - 4,93 m. Niezłe wyniki w skoku w dal uzyskali ponadto: Patryk Nowak z SP Nowe Skalmierzyce - 4,46 m. oraz Przemysław Owczarek z SP Raszków - 4,45 m. Wymieniony wcześniej Patryk Nowak uzyskał ponadto doskonały wynik w rzucie piłeczka palantową - 58,50 m. W biegu na 1000 m. zwyciężył z dobrym rezultatem 3.20,41 s. - Mateusz Fuchs z SP Raszków. Jak wcześniej wspomniałem - tak wspaniłą imprezę zawdzięczamy wielu dobroczyncom. Sa nimi miedzy innymi:

• Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim,
  • Klub Sportowy „STAL” w Ostrowie Wlkp.,
  • UKS „Sokół” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych - CKU w Przygodzicach,
  • UKS „Junior” przy Zespole Szkół: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Przygodzicach,
  • Rada Gminna Zrzeszenia LZS w Przygodzicach,
  • Gminny Zarząd Szkolnego Związku Sportowego w Przygodzicach,
  • Ostrowski Szkolny Związek Sportowy,
  • Rada Powiatowa Zrzeszenia LZS w Ostrowie Wielkopolskim,
  • Patronat medialny: Gazeta Ostrowska
  • oraz Zajazd "Górecznik", Bank Spółdzielczy w Raszkowie, F-my: „ALFA”, „INTERMAX” ,GS Przygodzice oraz „IZOTERMA”, „VIXON” i "LIDO".

jdoc:include type=picjdoc:include type=pic