Wspaniała zabawa i emocjonująca końcówka meczu lekkoatletycznego: Nordhausen, Kalisz, Stal Ostrów

Wspaniała zabawa i niesamowite emocje towarzyszyły meczowi lekkoatletycznemu: Nordhausen (Niemcy) - Kalisz - Stal Ostrów Wlkp. rozegranemu 21 maja na stadionie KS Stal w Ostrowie Wlkp. Emocje spowodowane były niezwykle wyrównanym poziomem zespołów z Ostrowa i Kalisza. Po rozegraniu przedostatniej konkurencji (sztafety 4x100 m. dziewcząt) wynik między tymi ekipami był remisowy - po 100 p. Dopiero sztafeta 4x100 m. - wygrana przez chłopców z Kalisza - zadecydowała o tryumfie drużynowym reprezentantów grodu nad Prosną (107 p.) prowadzonych przez znakomitego trenera z UKS 12 Kalisz - Pawła Wiśniewskiego. Drugie miejsce zajęli podopieczni trenerów Marka Walczaka i Tomasza Stodolskiego - KS Stal (104 p.). Na trzeciej pozycji uplasowali się nasi goście z Nordhausen - 76 p.  Szczegółowe wyniki w linku: mecz międzynarodowy  Zdjęcia (photo) z meczu: galeria joomla

 Największą "gwiazdą" zawodów była z pewnością Julia Dutkiewicz, która uzyskała - jak na swój wiek - "kosmiczne" wyniki: 5,10 m. w skoku w dal i 7,89 s. w biegu na 60 m. Również inne  reprezentantki Ostrowa uzyskały świetne rezultaty. Olga Michalska, podobnie jak Julia Dutkiewicz, zwyciężyła w dwóch konkurencjach indywidualnych - w skoku wzwyż - 1,50 m. oraz w biegu na 600 m. - 1.44,94 s. (nowy rekord życiowy). Weronika Kowal również ustanowiła dwie "życiówki": zwyciężyła w biegu na 300 m. - 44,32 s. oraz zajęła V m. w skoku wzwyż - 1,35 m. Rzut piłeczką palantową zwyciężyła również ostrowianka - Agata Michalska z rezultatem 36 m. Dziewczęta z ostrowskiej Stali w składzie: Agata Czerniejewska, Agata Michalska, Weronika Kowali Julia Dutkiewicz zwyciężyły również w sztafecie 4x100 m. z rewelacyjnym czasem - 53,49 s. Tak więc dziewczęta z Ostrowa tryumfowały we wszystkich rozegranych konkurencjach.

W kategorii chłopców zwyciężali zawodnicy z Kalisza i Nordhausen. Znakomity wynik w rzucie piłeczką palantową uzyskał Tim Peter z Nordhausen - 75,00 m. Adam Niciejewski z Kalisza zwyciężył w skoku w dal z wynikiem - 5,01 m. oraz zajął II miejsce w biegu na 60 m. - 8,25 s. W sprincie na 60 m. tryumfował jego kolega z reprezentacji - Maciej Marchwicki - 7,82 s. Dwukrotnym zwycięzcą zawodów okazał się Max Pauluhn, który tryumfował w biegu na 300 m. - 42,36 s. oraz w skoku wzwyż - 1,55 m. W biegu na 1000 m. podwójne zwycięstwo odnieśli chłopcy z Kalisza: pierwszy był Klaudiusz Kubiaczyk - 3.17,46 s., a na drugiej pozycji uplasował się Tomasz Kołodziejczyk - 3.21,98 s. Jak wcześniej wspomniałem - bieg sztafetowy - decydujący o zwycięstwie zespołowym w zawodach odnieśli Kaliszanie - 52,68 s. Z ostrowskiej ekipy brązowe medale zdobyli: Michał Zemski w biegu na 60 m. - 8,44 s., Michał Jankowski w biegu na 300 m. - 45,81 s. oraz w skoku w dal - 4,56 m. oraz Karol Smółka w biegu na 1000 m. - 3.29,24 s.

Impreza zorganizowana przez Urząd Miejski w Ostrowie i KS Stal posiadała wspaniałą oprawę. Rozpoczęła się odegraniem hymnów państwowych oraz hejnału Ostrowa Wlkp. Następnie zawody otworzyła pani wiceprezydent miasta - Beata Podsadna. Podczas tej ceremonii towarzyszył jej również pan wiceprezydent Stanisław Krakowski. Z ogromną przyjemnością obserwowałem emocjonujących się zawodami - od pierwszej do ostatniej minuty zawodów - właśnie panią wiceprezydent Beatą Podsadną oraz cały trzon Wydziału Kultury, Sportu i Pożytku Publicznego z panami Andrzejem Leraczykiem, Maciejem Kmiecikiem i Sławomirem Kowalczukiem na czele. Oczywiście również rozentuzjazmowani byli rodzice i opiekunowie startujących zawodników, jak i sami uczestnicy. W rolę tłumacza wcielił się pan Peter Blonsky - znakomita postać - Honorowy Obywatel Miasta Ostrowa. Dzięki taki osobom jak on rozkwita współpraca i przyjaźń - nie tylko - mówiąc oficjalnie - między miastami partnerskimi, ale przede wszystkim między ludźmi: dorosłymi i młodzieżą. Na tym, przede wszystkim, polega wspólnota europejska. Po zawodach,  dla wszystkich uczestników zawodów, odbył się uroczysty obiad. W trakcie wspólnych rozmów między uczestnikami zmagań sportowych i panią Beatą Podsadną zapadły wstępne decyzję o kontynuowaniu tej imprezy cyklicznie: w jednym roku w Ostrowie a w następnym w Nordhausen.

Zespół Kalisza

Zespół Nordhausen

Zespół KS Stal

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic