Sezon w pełni - lekkoatletyczne mityngi zawodników Stali

Wiosenne miesiące są najaktywniejszym czasem lekkoatletów. W każdym tygodniu zawodnicy startują w różnego rodzaju imprezach sportowych: od zawodów powiatowych przez wojewódzkie i ogólnopolskie. Podczas mityngów ogólnopolskich można zdobywać klasy sportowe i minima na mistrzostwa kraju w różnych kategoriach wiekowych.

Przed dwoma tygodniami lekkoatleci Stali uczestniczyli w mityngu w Łęczycy. We wcześniejszym artykule opisałem okoliczności pobicia "rekordu świata" przez Roksanę Podlewską. Teraz skupie się na rzeczywistych osiagnięciach ostrowskich sportowców. Bieg finałowy na 100 m., rozegrany już został w normalnych okolicznościach. Zwyciężyła go Roksana w czasie 13,42 s. na trzecim miejscu uplasowała się Roksana Pabich 14,05 s.. Czwarte miejsce zajęła Weronika Kowal - 14,32 s. a na piątym miejscu przybiegła Julia Dutkiewicz - 14,44 s. Wyniki uzyskane przez dziewczęta były kiepskie, ale to z uwagi na archaiczną,miękką - ceglastą nawierzchnię. W biegu na 300 m. Weronika Kowal uplasowała się na drugiej pozycji z czasem - 46,30 s. a tuż za nią - na trzecim miejscu - linię mety przekroczyła Olga Michalska - 47,24 s.. Olga Michalska uczestniczyła również w silnie obsadzonym konkursie skoku wzwyż, w którym to zajęła V miejsce z wynikiem - 1,51 m. Dobrze spisały się nasze skoczkinie w dal. Ewa Rosiak nie miała sobie równych zwyciężając z wynikiem 5,73 m. Na trzecim miejscu uplasowała się Julia Dutkiewicz - 4,94 m. Dla Ewy był to pierwszy start w sezonie (z uwagi na maturę). Skoki jednak nie były zbyt poprawne technicznie, dlatego nad tym elementem trzeba teraz dużo pracować. Dobrze spisał się również Artur Sikora, który w biegu na 1000 m. zajął V miejsce z wynikiem - 2.55,79 s.

W ubiegłą sobotę tj. 28 maja zawodnicy Stali uczestniczyli w mityngu w Łodzi. Na przepięknym stadionie AZS-u rozegrane zostały ogólnopolskie zawody z udziałem wielu czołowych zawodniczek i zawodników w kraju. Największą "gwiazdą" zespołu z Ostrowa była z pewnością Roksana Podlewska, która uzyskała doskonały wynik w biegu na 100 m. - 12,65 s. i to przy przeciwnym wietrze. Rezultat ten, być może, by poprawiła w finale, ale trener zalecił jej wycofanie się z niego z uwagi na drobną dolegliwość. Nieźle spisały się również jej klubowe koleżanki. Roksana Pabich z nowym rekordem życiowym - 13,59 s. zajęła I miejsce w biegu eliminacyjnym i zakwalifikowała się do finału. W finale zajęła III miejsce z rezultatem gorszym niż w eliminacjach - 13,73 s. Rekord życiowy pobiła Weronika Kowal plasując się na III m. w biegu eliminacyjnym - 13,68 s. Nieco gorzej pobiegła Monika Wojciechowska - 13,76 s. Trener Marek Walczak bardzo był ciekawy występu na 100 m. - Ewy Rosiak, która na treningach osiagała rekordowe wyniki. Niestety, nie doczekał się... Ewa zagapiła się i... nie stanęła w blokach na starcie swojej "setki". Zdeprymowana tym i ..uwagami trenera - również konkursu skoku w dal nie może zaliczyć do udanych. Po fatalnie (pod względem technicznym) wykonanych skokach zajęła II miejsce w konkursie z wynikiem 5,41 m. Z dobrej strony natomiast zaprezentował się Artur Sikora w biegu na 1500 m. Poprawił swoje rekordowe osiągnięcie aż o 20 sekund uzyskując - 4.30,17 s., co dało mu IX pozycję w tym naprawdę silnie obsadzonym biegu z mistrzem kraju na czele. Zawody zakończyła rywalizacja kobiet i mężczyzn na dystansie 200 m. Wszystkie ostrowskie zawodniczki pobiły swoje rekordy życiowe. Najlepiej spisała się Monika Wojciechowska zajmując II miejsce w swojej serii - 27,61 s. W innym biegu jako trzecia linię mety przekroczyła Weronika Kowal - 27,81 s. Roksana Pabich rywalizację ukończyła w swojej serii na IV pozycji - 28,61 s. We wszystkich seriach uczestniczyło 18 zawodniczek. Monika Wojciechowska uplasowała się łącznie na trzeciej pozycji, Weronika Kowal na szóstej a Roksana Pabich na dziewiątej pozycji.