Finał Wojewódzki Czwartków Lekkoatletycznych - wielki sukces - 9 medali (sześć złotych) naszych reprezentantów

Znakomicie spisali się najmłodsi ostrowscy lekkoatleci, zdobywając aż 9 medali, w tym 6 złotych, w Finale Wojewódzkim Czwartków Lekkoatletycznych - rozegranym na stadionie "Olimpia" w Poznaniu. Złote medale wywalczyli: Julia Dutkiewicz w skoku w dal, Agata Czerniejewska w biegu na 300 m., Agata Michalska w biegu na 60 m., Natalia Benedykcińska w biegu na 60 m., Artur Nadachowski w biegu na 60 m. oraz Dawid Płokarz w skoku w dal.

Filmik z zawodów: finały czwartków

Jeśli chodzi o zdobycz medalową to został powtórzony, niemal dokładnie, zeszłoroczny występ naszych młodych sportowców... Największą "gwiazdą" zawodów była z pewnością Julia Dutkiewicz, która zwyciężyła w konkursie skoku w dal wynikiem 5,22 m. (jest to skok w dal z tzw. strefy). Bardzo dobrze spisały się sprinterki: wśród najstarszych dziewcząt (klasy VI) zwyciężyła - Agata Michalska SP 5 z bardzo dobrym wynikiem 8,48 s. W kategorii dziewcząt najmłodszych (IV klasy i młodsze) zwyciężyła Natalia Benedykcińska SP 5 z czasem 9,08 s. Natomiast w kategorii klas piątych brązowy medal wywalczyła Katarzyna Ciesiółka SP Sobótka - 8,99 s. W tej samej kategorii VII miejsce zajęła - Katarzyna Stańczyk - SP Przygodzice - 9,21 s. W biegu na 300 m. miłą niespodziankę sprawiła Agata Czerniejewska - SP 5, która zwyciężyła ze świetnym rezultatem - 47,27 s. W skoku w dal w grupie najmłodszej srebrny medal zdobyła Gabrysia Bendkowska - SP 5 osiągając rezultat - 3,89 m. Warto podkreślić, iż IV m. w tej kategorii zajęła - zaledwie dziesięcioletnia - Weronika Hipp, z tej samej szkoły, skacząc na odległość 3,74 m. W skoku wzwyż srebrny medal w najmłodszej grupie wiekowej zdobyła - Weronika Szymczak - SP 5 Ostrów z wynikiem 1,10 m. W biegu na 600 m. IV miejsce zajęła Weronika Kut - SP Przygodzice - 2.08,59 s.

Wśród chłopców tytuł mistrzowski w biegu na 60 m., wywalczony przed rokiem w grupie najmłodszej, obronił - Artur Nadachowski - SP 7. Jego rezultat - 8,75 s. Mistrzem Wielkopolski został również Dawid Płokarz - SP 5, który w skoku w dal, również w grupie chłopców najmłodszych, uzyskał 4,31 m. W tej samej konkurencji, ale w grupie najstarszej, na VI pozycji uplasował się Michał Jankowski - SP 5 z rezultatem - 4,58 m. Piąte miejsce w biegu na 1000 m. zajął Karol Smółka - SP 11 z wynikiem - 3.41,19 s. Ósme miejsce w finale biegu na 60 m. zajął Michał Zemski z rezultatem - 8,67 s.